ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > اولتیماتوم کارگران نیشکر هفت‌تپه به کارفرما

اولتیماتوم کارگران نیشکر هفت‌تپه به کارفرما

عکس نیشکر هفت‌تپه

ایران – نیشکر هفت‌تپه

اولتیماتوم کارگران نیشکر هفت‌تپه به کارفرما

اعتصاب بزرگ ۴ روزه کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه ، که با مشارکت بیش از هزار کارگر شاغل و بازنشسته و نی‌بر این شرکت و با همراهی خانواده هایشان در محل شرکت صورت گرفت، پس از مذاکره و توافق با رئیس امور اداری، در روز چهارشنبه ۱۷ خرداد ماه پایان یافت.

بدنبال تجمع و بستن بزرگراه اهواز – اندیمشک توسط کارگران بازنشسته شرکت نیشکر هفت‌تپه در روز ۱۴ خرداد ماه در اعتراض به عدم پرداخت ۴ درصد سهم کارفرما به سازمان تامین اجتماعی ، و سپس پیوستن کارگران شاغل این شرکت به آنان در فردای آن روز، در اعتراض به عدم پرداخت دستمزد ماههای فروردین و اردیبهشت ماه سالجاری و پاداشهای سالهای ۹۴ و ۹۵ ، این کارگران در اتحاد و همبستگی با یکدیگر اعتصاب و تحصن خود را در محوطه شرکت آغاز کردند.

استقرار نیروی انتظامی

پس از واگذاری این شرکت به بخش خصوصی، با استقرار ثابت نیروهای انتظامی در محل شرکت و تامین هزینه های آن از سوی کارفرما ، مالکین جدید عملا آنرا به پادگانی تبدیل کردند. در جریان این اعتصاب مامورین انتظامی مستقر در شرکت با حضور در محل، سعی در مقابله با کارگران نمودند.

اما مداخله و مقابله نیروی انتظامی با مقاومت کارگران راه بجائی نبرد و رئیس امور اداری با حضور در تجمع قول داد که تا روز شنبه ۲۰ خرداد حقوق فروردین ماه را پرداخت کرده و تا قبل از روز ۲۵ خرداد سهم ۴ درصد کارفرما به سازمان تامین اجتماعی را پرداخت نماید.

کارگران شاغل و بازنشسته با این توافق، به تجمع و اعتصاب خود در روز چهارشنبه ۱۷ خرداد پایان دادند.

اما بدنبال خلف وعده کارفرما؛ صبح روز شنبه۲۰ خرداد حدود۱۰۰نفر از بازنشستگان اسفند ماه ۹۵ شرکت نیشکر هفت تپه مجددا به مدیریت شرکت مراجعه کرده و شدیدا نسبت به تاخیر در پرداخت سهم  ۴درصد کارفرما به سازمان تامین اجتماعی انتقاد کردند که با صحبتهای رئیس امور اداری شرکت و اعلام اینکه ظرف چند روز آینده مبلغ مذکور پرداخت خواهد شد بصورت مشروط به اعتراض خود پایان دادند.

این اعتراض باعث پرداخت حقوق فروردین ماه کارگران گردید. اما بازنشستگان شرکت هفت‌تپه اولتیماتوم دادند که چنانچه طبق توافق، وعده صاحبان شرکت در پرداخت ۴ درصد سهم کارفرما به سازمان تامین اجتماعی تا پایان روز ۲۵ خرداد محقق نشود و مشکلات مرتبط با بازنشستگی و تمدید دفترچه های درمان آنان مرتفع نگردد، مجددا به تجمع و اعتراض خود ادامه خواهند داد .

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment