انفجار مین زیر پای ۲ کولبر و نقص عضو آنها با قطع یک پا در پیرانشهر و بانه - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > دستفروشان و کولبران > انفجار مین زیر پای ۲ کولبر و نقص عضو آنها با قطع یک پا در پیرانشهر و بانه

انفجار مین زیر پای ۲ کولبر و نقص عضو آنها با قطع یک پا در پیرانشهر و بانه

انفجار مین
ایران – کولبران

انفجار مین زیر پای ۲ کولبر و نقص عضو آنها با قطع یک پا در پیرانشهر و بانه

انفجار مین‌ به جامانده از جنگ میان ایران و عراق یک پای کولبر اهل پیرانشهر را قطع کرد.
براساس گزارش رسیده روز یکشنبه ۲۳ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۷، یک کولبر به نام “رحمان رسولی آذر” فرزند خالد اهل روستای “گل‌آباد” از توابع پیرانشهر در پی انفجار مین از ناحیه پا دچار نقص عضو شد.
این کولبر در جاده روستای “دستار” دچار این حادثه شده و برای مداوا پزشکی به مرکز درمانی اربیل، پایتخت اقلیم کردستان عراق منتقل گردیده است.

نقص عضو  یک کولبر دیگر براثر انفجار مین در بانه

در خبری دیگر آمده است که یک کولبر دیگر براثر انفجار مین در مرز بانه از ناحیه پا دچار نقص عضو و به مراکز درمانی انتقال یافت.
گزارش دریافتی حاکی‌ است که شامگاه دوشنبه بیست و چهارم اردیبهشت‌ماه، یک کولبر کُرد به نام “یادگار کرمیان” ٣٠ ساله فرزند عبدالله اهل روستای “بیاندره” از توابع شهرستان بانه در پی انفجار مین به شدت زخمی و یک پای خود از دست داده است

این کولبر کُرد در حین کولبری در مرز بانه دچار این حادثه شده و جهت معالجه پزشکی به مراکز درمانی این شهرستان انتقال یافته است.
به دلیل بحران اقتصادی در استان‌های مناطق مرزی، شهروندان به اجبار و برای تأمین مایحتاج زندگی، به کار پرخطر کولبری روی می‌آورند که علاوه بر شلیک مستقیم نیروهای نظامی، سرمازدگی و برخورد با مین‌های عمل نشده، جان آنان را تهدید می‌کند.

استان‌های آذربایجان غربی، ‌کردستان، ایلام، کرمانشاه و خوزستان آلوده‌ترین مناطق ایران به مین‌ محسوب می‌شوند و بیش از ١٦ میلیون مین در این مناطق دارای میدان مین وجود دارد، اما هنوز اقدام مؤثری برای پاکسازی این مناطق از مین صورت نگرفته است. انفجار مین علاوه بر اینکه برای کولبران زحمت‌کش مناطق مرزی ایران خطر‌آفرین است، بارها باعث نقص عضو و یا مرگ کودکان و مردم عادی استان‌های مرزی کشور نیز شده است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment