ایران کارگر > اخبار > دستفروشان و کولبران > انفجار مین در مرز ماکو و زخمی شدن دو کولبر

انفجار مین در مرز ماکو و زخمی شدن دو کولبر

انفجار مین کولبر

ایران- کولبران

زخمی شدن دو کولبر بدنبال انفجار مین

جان باختن یک کولبر زحمتکش بدلیل ایست قبلی

دو کولبر کُرد درپی انفجار مین در مرز ماکو با ترکیه به شدت زخمی شدند و کولبر زحمتکش دیگری ۶۰ ساله، بدلیل ایست قلبی جان باخت.

براساس گزارش خبرگزاریها، دوشنبه شب ۲۰ شهریورماه، دو کولبر کُرد در منطقه مرزی حدود بورلان – یارمق ماکو درپی انفجار مین مجروح گردیدند.
این دو کولبر کُرد به دلیل عبور از مرز و ورود به خاک ترکیه توسط نیروهای نظامی ترکیه بازداشت و از سرنوشت آنان اطلاعی در دسترس نمی‌باشد.
علیرغم پیگیری‌های خبرنگار خبرگزاری کردپا درباره این حادثه، خانواده‌های این دو کولبر کُرد ضمن تأیید این خبر از افشای اسامی آنان خودداری می‌کنند.
خانواده‌های این دو کولبر کُرد در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری  کُردپا دلیل عدم افشای اسامی آنان را “فشار نهادهای امنیتی و نظامی حکومت ایران” عنوان کردند.

درگذشت یک کولبر

از سوی دیگر نیزخبرها حاکی از آن است که ، امروز پنج‌شنبه بیست و سوم شهریورماه، یک کولبر زحمتکش کُرد به نام “حاجی حمزه مولودی‌پور” ۶۰ ساله اهل “کهنه لاجان” پیرانشهر براثر ایست قلبی جان خود را از دست داد.
شاهدان عینی می‌گویند: این کولبر کُرد زیر فشار بار سنگین در مرز تمرچین دچار ایست قلبی شده است.

یادآوری می‌شود روز پنج‌شنبه ۱۶ شهریورماه نیز، یک کولبر محروم به دلیل برخورد با مین‌های کاشته شده در مرز “دوله‌بی” سردشت دچار مصدومیت و نقص عضو گردید.
منابع مطلع هویت این کولبر کُرد را “خضر مام قادر” اهل روستای “قلعه ره‌ش” از توابع سردشت اعلام کرده‌بودند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment