ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > انتقام مدیریت پالایشگاه گاز ایلام و اخراج کارگران معترض در روز اول سال جدید

انتقام مدیریت پالایشگاه گاز ایلام و اخراج کارگران معترض در روز اول سال جدید

پالایشگاه گاز ایلام
ایران – کارگری

انتقام مدیریت پالایشگاه گاز ایلام و اخراج کارگران معترض در روز اول سال جدید

بنابه گزارشات رسیده، مدیریت پالایشگاه گاز ایلام برای انتقام گرفتن از کارگرانی که روزهای ۶ و ۷ اسفند ماه، دراعتراض به عدم پرداخت مطالباتشان دست به اعتصاب و تجمع زده بودند، تعدادی از آنها را در اول سال جدید اخراج کرد.

براساس گزارشی که ۵ فروردین ماه رسانه ای شد، به جای اینکه صدای کارگران پالایشگاه گاز ایلام پس از اعتراض دو روزه شان به گوش مسئولین رسیده و آنها را برای رفع مشکلاتشان مجاب نماید، مدیران پالایشگاه از در انتقامجویی و ساکت نمودن صدای معترضین وارد شده اند. چرا که در اولین روز از سال ۹۷ جمعی از کارگران را به جرم اعتراض به روند تضییع حقوقشان از کار بیکار کرده اند.

خبرهای رسیده از پالایشگاه گاز ایلام حاکیست که مدیریت این پالایشگاه در اولین روز از سال ۹۷ به علت تحصن یکماه پیش کارگران در اعتراض به عدم پرداخت مطالبات چند ساله اشان، در اقدامی غیر منتظره در پایان قرارداد پیمان ها از عقد قرار داد با تعدادی از کارگران با سابقه که در این تحصن شرکت کرده بودند در پیمان های جدید جلوگیری به عمل آورند.

پالایشگاه گاز ایلام به منظور تأمین گاز مصرفی استان ایلام و استان‌های غربی کشور و هم چنین تأمین خوراک پتروشیمی ایلام و تقویت فشار گاز غرب کشور و توسط تصفیه گاز میدان تنگ بیجار در ۲۵ کیلومتری شمال غرب شهر چوار احداث گردیده‌است. کار احداث و عملیات از خرداد ۱۳۸۰ آغاز و در پاییز سال ۱۳۸۶ مراحل راه اندازی اولیه آن صورت پذیرفت.

ساخت این پالایشگاه در دو فاز تعریف شده‌است که در فاز نخست ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار متر مکعب گاز ترش وارد پالایشگـاه و پس از شیرین سازی، ۵ میلیون و ۸۰۰ هزار متر مکعب متان به خطوط انتقال گاز تزریق می‌شود. این پالایشـگاه در فاز دوم نیز دریافت کننده افزون بر ۱۰ میلیون متر مکعب گاز ترش خواهد بود.

اتان با ظرفیت تولید روزانه ۳۷۰ هزارمتر مکعب، گاز مایع خام با تولید روزانه بیش از یک هزار و۳۰۰ متر مکعب، میعانات گازی با ظرفیت روزانه ۱۲۰۰ مترمکعب و گوگرد نیز با ظرفیت تولید ۳۴۰ تن در روز، دیگر محصولات این پالایشگاه در فاز نخست خواهند بود و در فاز دوم، همه محصولات، ۵۰ درصد اضافه خواهد شد.

 

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment