ایران کارگر > اخبار > دستفروشان و کولبران > انتقال ۵ بازداشتی اعتراضات کرمانشاه به زندان دیزل آباد

انتقال ۵ بازداشتی اعتراضات کرمانشاه به زندان دیزل آباد

بازداشتی کرمانشاه

ایران – کولبران

انتقال ۵ بازداشتی اعتراضات کرمانشاه به زندان دیزل آباد

روز پنج شنبه ٢٣ شهریور ماه، ٤ شهروند اهل کرمانشاه که جمعه گذشته و پس از برگزاری تجمعی اعتراضی به نشانه اعتراض به كشتار کولبران بازداشت شده بودند، در دادگاه این شهر محاکمه شدند.

بر اساس رای قاضی دادگاه کرمانشاه، به غیر از شهریار طهماسی ٤ بازداشتی دیگر میتوانند در صورت کفیل شدن کارمندی که حقوق ماهیانه ٢ تا ٣ میلیون تومان داشته باشد موقتا آزاد شوند.

بر اساس حکم دادگاه این کارمند باید فیش حقوقی و همچنین کارت ملی خود را به ضمانت بگذارد.

روز جمعه ١٧ شهریور ماه، ٥ فعال مدنی اهل کرمانشاه پس از تلاش برای برگزاری تجمعی اعتراضی به نشانه اعتراض به کشتار کولبران و همچنین دفاع از مردم بانه از سوی ماموران امنیتی رژیم بازداشت شدند.

اسامی این ٥ شهروند به شرح زیر می باشد؛

۱ – فرزاد سفره ، شاعر و فعال فرهنگی

۲ – فوا مظفری، فعال فرهنگی و اجتماعی

۳ – ارسلان عباسی ، نوازنده و فعال مدنی

۴ –  شهریار طهماسبی، فعال محیط زیست

۵ –  شهریار رستمی ، نویسنده

یادآوری می‌گردد که صدها تن از مردم و جوانان کرمانشاه عصر روز جمعه ۱۷ شهریور ماه ۹۶ ، در حمایت از حقوق کولبران و اعتراضات مردمی بانه دست به برگزاری تجمع اعتراضی زده بودند. در این تجمع مردم و جوانان کرمانشاه در میدان گاراژ این شهر گرد آمده بودند.

همچنین در جریان تظاهرات اعتراضی مردم بانه و سنندج  نیروهای امنیتی به تجمعات اعتراضی مردم تهاجم کرده و تعدادی از مردم را در شهرهای سنندج و بانه بازداشت کردند، بنابر گزارشات رسانه‌ها در بانه ۴ نفر و در سنندج ۱۱ نفر از مردم بازداشت شده بودند.

در یک اقدام غیرانسانی دیگر در شهر بانه، مأموران امنیتی تعدادی از مجروحین وقایع روز سه‌شنبه ۱۴ شهریور را که به بیمارستان اعزام شده بودند از بیمارستان ربوده و با خود به نقطه نامعلومی برده بودند.

 به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment