ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > انتقال وحشیانه ۳۵ کارگر بازداشتی نیشکر هفت‌تپه با دستبند و پابند به دادگستری

انتقال وحشیانه ۳۵ کارگر بازداشتی نیشکر هفت‌تپه با دستبند و پابند به دادگستری

انتقال وحشیانه 23 کارگر بازداشتی نیشکر هفت تپه با دستبند و پابند به دادگستری
ایران – کارگری

انتقال وحشیانه ۳۵کارگر  بازداشتی نیشکر هفت‌تپه با دستبند و پابند به دادگستری 

بنا بر خبرهای رسیده به اتحادیه آزاد کارگران ایران، امروز صبح یکشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ نیروی انتظامی و یگان ویژه در شهر شوش اقدام به حمله و هجوم به کارگران اعتصابی کارخانه نیشکر هفت‌تپه نموده‌اند.

کارگران زحمتکش که ماهها است برای دریافت حقوق معوقه خود تلاش میکنند و هربار به آنها قول داده می‌شود اما عمل نمی شود و کماکان حقوق آنها پرداخته نمیشود در روزهای گذشته مجددأ و برای مطالبه حقوق عقب مانده خود دست به اعتصاب زدند و امروز در پنجمین روز از اعتصاب خود می باشند.

مدیریت کارخانه بجای پاسخگو بودن به کارگرانی که ماهها است حقوق دریافت نمی‌کنند و با شکم گرسنه کار می‌کنند و نمی توانند لقمه نانی در سفره خانواده بگذارند در هماهنگی با دیگر مقامات محلی و کشوری، چراغ سبز حمله و هجوم و محاصره و بازداشت کارگران توسط نیروی انتظامی را صادر کرد. نیروی انتظامی در حمله به کارخانه نیشکر هفت‌تپه اقدام به بازداشت گسترده کارگران نمود.

نیروی انتظامی در حرکتی رذیلانه و زشت که نشان از پستی و فرومایگی خودشان و مقامات بالادستشان می باشد  ۳۵ نفر از کارگران بازداشتی شرکت نیشکر هفت‌تپه را که اسماعیل بخشی و کرامت پام از نماینده های کارگران نیز جزوشان هستند با دستبند و پابند از پاسگاه هفت‌تپه به دادگستری شوش حرکت دادند.

بازداشت و زدن دستبند و پابند به کارگرانی که دسترنج و دستمزد  کار انجام داده ی ماهها پیش خود را میخواهند یک جنایت است که فقط از جمهوری اسلامی بر می‌آید.

اتحادیه آزادکارگران ایران امروز یکشنبه ۱۵ بهمن در همین خصوص اطلاعایه ای صادر نمود:

کارگران و  همکاران در شرکت نیشکر هفت‌تپه و مردم آزاده شوش!

در مقابل این جنایت فریاد اعتراض خود را بلند کنید و با حضور در مقابل دادگستری شوش خواهان آزادی فوری کارگران بازداشتی و محاکمه کسانی بشوید که صبح امروز حمله وحشیانه ای را به کارگران رنجدیده نیشکر هفت‌تپه سازمان دادند.

به پیام یکی از کارگران زحمتکش شرکت نیشکر هفت‌تپه در خصوص وقایع امروز توجه کنید:

«با درود

امروز شاهد ظلم بودیم در هفت‌تپه.

آقای فرماندار خجالت بکش.

رئیس اطلاعات ننگت باد که از اهواز نیرو برای مردم شهرت آوردند .

مئسولین شوش شرمتان باد.

نماينده شوش راضی نوری ،باید سر بگذاری بمیری .

اما خطاب به اسد بیگی ..

مطمئن باش ،مطمئن باش با ورودت همان اتفاق نیز  برای تو رقم خواهیم زد.

به خدا قسم همان بلا را سرت می آوریم.

منتظرت هستیم .

حتي اگر نیایی ما به تهران می آیم»

«ایران کارگر» حمله و هجوم نیروی انتظامی به کارخانه نیشکر هفت‌تپه و بازداشت کارگران شریف و زحمتکش را بشدت محکوم میکند.

همچنین اعلام می‌کنیم که زدن دستبند و پایبند به کارگران شریفی که فقط برای مطالبه حقوق عقب ‌مانده‌شان دست به اعتراض زده اند از مصادیق جرم و نشان دهنده ماهیت واقعی تمامیت حاکمیت جمهوری اسلامی است.

همچنین از همه فعالین کارگری و سندیکاهای آزاد میخواهیم با تمام قوا از کارگران زحمتکش نیشکر هفت‌تپه حمایت کنند و پاسخ قاطعی به اقدامات وحشیانه‌ای که دستور آن از بالاترین مقامات دولت روحانی و تصمیم‌گیرنده‌های سیاسی نظام صادر شده است بدهند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment