ایران کارگر > اخبار > دستفروشان و کولبران > انتقال مجروحین روز سه‌شنبه شهر بانه به نقاط نامعلوم

انتقال مجروحین روز سه‌شنبه شهر بانه به نقاط نامعلوم

انتقال مجروحین

ایران ـ کولبران

 انتقال مجروحین روز سه‌شنبه شهر بانه به نقاط نامعلوم

مجروحین روز سه‌شنبه شهر بانه به نقاط نامعلوم منتقل شدند.

انتقال مجروحین ۱افرادی که روز گذشته سه‌شنبه۱۴شهریور در بانه بر اثر شلیک نیروهای انتظامی زخمی شده و در بیمارستان بستری شده بودند؛ توسط نیروی انتظامی به محل نامعمولی منتقل شده‌اند که هیچ خبری از آنها در دست نیست.

تعداد این افراد تا ۲۵ نفر ذکر شده است.

قابل ذکر است که شرایط در بانه بشدت امنیتی است. و نیروهای امنیتی اجازه ورود هیچکس را از طریق جاده ها به بانه نمی دهند.

جاده های مریوان نیز توسط نظامیان بسته شده است.

یادآوری می‌شود که دیروز بدنبال اعتصاب و تجمع گسترده مردم بانه در اعتراض به قتل دو کولبر که بدون به همراه داشتن هیچ کالایی، در نقاط مرزی توسط مأمورین نیروی انتظامی هدف شلیک مستقیم قرار گرفته بودند، نیروی انتظامی، نیروهای امنیتی و لباس‌شخصی‌ها بصورت گسترده به خیابانها ریختند و ایجاد درگیری با مردم معترض را کردند.

مردم قهرمان بانه در نقاط مختلف شهر با ماموران گادر ضد شورش که تلاش می‌کردند با شلیک تیر مستقیم و کشتن و زخمی کردن مردم و بستن خیابانها آنها را وادار به عقب نشینی کنند با پرتاب سنگ مقابله کرده و گارد ضد شورش را مجبور به عقب نشینی کردند. در این شرایط شهر بانه کاملأ حالت جنگی به خود گرفته بود.

در همین حال در همبستگی با اعتراضات و قیام مردم در بانه؛ مردم در شهرهای سقز؛ اشنویه؛ مریوان و نقده فراخوان به اعتراض و تظاهرات داده و به پاخاسته اند. از شهرهای مجاور منجمله مریوان و مردم تلاش کردند برای همبستگی با تظاهرکنندگان در بانه خودشان را به به شهر بانه برسانند اما مسیرهای ورود و خروج شهر توسط نیروی انتظامی مسدود شده بود.

بدنبال تیراندازی مأمورین، تعدادی از تظاهرکنندگان مجروح شده و به بیمارستانهای شهر اعزام شدند. بر اساس گزارشهای رسیده ساعاتی بعد مأمورین نیروی انتظامی مجروحین را که آمار آنها به گفته شاهدین حدود ۲۵ نفر بود از بیمارستانها خارج کرده و به نقاط نامعلوم منتقل کرده‌اند.

در تجمعات دیروز بانه تعدادی از معترضین نیز بازداشت شدند که از وضعیت آنها گزارشی در دست نیست. اسامی سه نفر از بازداشت شدگان بشرح زیز است:
١- کوردو حسین‌پور
٢- جلال ساوان
٣- احمد شفیعی

هم‌اکنون جو امنیتی بالایی توسط نیروی انتظامی و نیروهای امنیتی در شهربانه حاکم شده است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment