ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > انتقال مجدد جمال‌الدین خانجانی پس از عمل قلب به زندان اوین

انتقال مجدد جمال‌الدین خانجانی پس از عمل قلب به زندان اوین

جمال‌الدین خانجانی
ایران ـ اجتماعی 

انتقال مجدد جمال‌الدین خانجانی پس از عمل قلب به زندان اوین

براساس گزارش رسانه‌ها، آقای جمال‌الدین خانجانی یکی از رهبران جامعه بهاییان ایران که در روزهای اخیر به دنبال عارضه قلبی در بیمارستان بستری شده بود را مجددا به زندان برگردانده‌اند.
این خبر به ذکر بیماری قلبی آقای خانجانی پرداخته و می‌افزاید که او بدنبال عارضه‌ قلبی به بیمارستان منتقل شد و تحت عمل جراحی قرار گرفت و پس از انجام عمل جراحی، حال خبر می‌رسد که بار دیگر اورا به زندان اوین منتقل کرده‌اند.

آقای خانجانی که نزدیک به ۸۵ سال دارد، هفته گذشته دچار عارضه قلبی شد و در نهایت پزشکان با عمل آنژیوگرافی، رگ‌های آسیب‌دیده و رگ کاملا مسدود را باز کردند.
جمال‌الدین خانجانی که این مدت در بخش «آی‌سی‌یو» بیمارستان بستری بوده است روز پنج‌شنبه ۳ اسفند ۹۶، به زندان اوین بازگردانده شد. به نقل از این منبع خبری، گزارش شده است که پزشکان تأکید کرده‌اند او با توجه به کهولت سن دیگر نباید در زندان به‌سرببرد.

او که از بهمن ۱۳۸۷ بدون یک روز مرخصی در زندان به سرمی‌برد، یکی از هفت عضو گروه رهبری جامعه بهاییان ایران موسوم به «گروه یاران» است که با اتهاماتی نظیر «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی، تبلیغ علیه نظام و جاسوسی» مواجه شدند و دادگاه انقلاب آنها را به ۲۰ سال زندان محکوم ساخت، محکومیتی که سپس به۱۰ سال کاهش پیدا کرد.
دوران محکومیت جمال‌الدین خانجانی اوایل فروردین ۱۳۹۷ به پایان می‌رسد. در این مدت چهار تن دیگر از اعضای گروه یاران آزاد شده‌اند که عبارتند از فریبا کمال‌آبادی، مهوش ثابت، بهروز توکلی و سعید رضایی.

به این ترتیب جمال‌الدین خانجانی و وحید تیزفهم همچنان در زندان به‌سرمی‌برند و عفیف نعیمی نیز که اکنون در مرخصی درمانی است، هنوز از دوران محکومیتش باقی مانده.

جمال‌الدین خانجانی متولد ۱۳۱۲ است و این ۱۰ سال در زندان دچار بیماری‌های متعددی شده به طوری که خانواده او بارها نسبت به وضعیت سلامتی او ابراز نگرانی کرده‌اند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment