ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > انتقال فعال کارگری رضا شهابی به بند ۲۰۹ زندان اوین

انتقال فعال کارگری رضا شهابی به بند ۲۰۹ زندان اوین

رضا شهابی
ایران – اجتماعی 

انتقال فعال کارگری رضا شهابی به بند ۲۰۹ زندان اوین

فعال کارگری، رضا شهابی ، از روز دوشنبه ۱۸ دی ماه به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شده است.

براساس گزارشات رسیده، دادستانی تهران تأیید کرده است که رضا شهابی از روز دوشنبه ۱۸ دی ماه در بند عمومی ۲۰۹ زندان اوین به سر میبرد.

از سوی دیگر فدراسیون جهانی کارگران حمل و نقل روز ۱۷دی ماه در نامه ای به مقامات جمهوری اسلامی خواستار آزادی رضا شهابی شده است.

یادآوری می‌شود که آقای رضا شهابی در آذر ماه دو بار در زندان دچار سکته مغزی شد و طبق تشخیص پزشک می‌بایست به طور اضطراری به بیمارستان منتقل می‌شد اما مسئولان زندان از اعزام او به بیمارستان خودداری کرده‌اند.

آقای شهابی قبل از این به خاطر عدم پاسخگویی به درخواست وی جهت آزادی بی‌قید و شرط اعلام اعتصاب غذا کرد و روز پنجم مهر در پی وعده‌های یک مقام امنیتی مبنی بر رسیدگی به خواسته هایش، پس از ۵۰ روز به اعتصاب غذای خود پایان داد اما تا کنون اقدامی برای رسیدگی به پرونده وی نشده و همچنین از حق درمان نیز محروم مانده است.

روز ۱۸ مرداد، رضا شهابی برای سپری کرد باقیمانده حبس خود به زندان رجایی شهر مراجعه کرد اما به دلیل «غیبت» و همچنین اجرایی شدن «یک سال حبس در پرونده سال ٩٣ به اتهام تبلیغ علیه نظام»، مدت‌زمان محبوس بودنش از سه ماه به هفده ماه افزایش یافته است.

از سوی دادستانی به خانواده این فعال کارگری اعلام شده است که وی باید تا ۱۸ دی‌ماه ۹۷ در زندان باشد.
پنج ماه از این محکومیت به طور غیرقانونی به دلیل «غیبت» برای آقای شهابی اعمال شده در حالی که وی طی این مدت با تأییدیه پزشکی قانونی در مرخصی استعلاجی به سر برده است.

باید یادآوری کنیم که آقای رضا شهابی که در روز ۲۲ خرداد سال ۸۹ بازداشت و به شش سال زندان محکوم شده بود، به دلیل ضرب و شتم مأموران امنیتی در زمان بازداشت و بازجویی، در دوره محکومیت دو بار تحت عمل جراحی (گردن و کمر) قرار گرفت و به دلیل وضعیت جسمی بسیار وخیم، مسئولان قضایی با تأییدیه پزشکی قانونی و اخذ وثیقه سنگین با مرخصی استعلاجی نامبرده برای مدت باقی‌مانده حبس موافقت نموده بودند.

 

 به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment