ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > انتقال زندانی سیاسی عمادالدین ملازهی به مکانی نامعلوم و حبس یک زندانی دیگر

انتقال زندانی سیاسی عمادالدین ملازهی به مکانی نامعلوم و حبس یک زندانی دیگر

عمادالدین ملازهی
ایران – اجتماعی

انتقال زندانی سیاسی عمادالدین ملازهی به مکانی نامعلوم و حبس یک زندانی دیگر

عمادالدین ملازهی زندانی سیاسی زندان سراوان به مکان نامعلومی منتقل شده است.

یک گزارش می‌گوید که روز گذشته چهارشنبه۲۳ اسفند عمادالدین ملازهی زندانی سیاسی زندان سراوان از بند خارج و به مکان نامعلومی منتقل شد.
اندکی بعد مسئولان زندان، وسایل جیبی عماد را به بند آورده و گفتند: “عماد به وزارت اطلاعات منتقل شده است.”
برخی از منابع از انتقال وی توسط ایرج نوربخش سرپرست کنونی زندان به قرنطینه خبر دادند.از علت انتقال وی اطلاعی در دست نیست.

این زندانی سیاسی به همراه هم‌پرونده خود یعقوب جهانی مدتی پیش به اتهام “اقدام علیه امنیت ملی” در شعبه دادرسی دادگاه سراوان توسط قاضی صادقی مهر به ۱۰ سال حبس محکوم شدند.
قاضی پرونده از فشار وزارت اطلاعات در پرونده وی خبر داده است.

حکم این زندانی یکبار توسط دادگاه تجدید نظر غیر موجه و باطل اعلام شد؛ اما با عوض نمودن قاضی و فشار وزارت اطلاعات مجددا برای وی و همراهش حکم زندان صادر شد.

این زندانـی اتهامات را رد کرده و با اعتراض به حکم در انتظار رای دادگاه تجدید نظر است. لازم به اشاره است که بعد از مرگ‌های مشکوک بازداشت‌شدگان اعتراضات دیماه امسال، هرگونه نقل و انتقال و یا عدم اطلاعی از زندانیان، باعث نگرانی خانواده‌ و دوستان این زندانیان می‌شود.

از سوی دیگر مطلع شدیم که یک زندانـی زاهدانی به نام علم قنبرزهی به ۵ سال حبس محکم شد.
به گزارش کمپین فعالین بلوچ، علم قنبرزهی که آذرماه ۹۶ در زاهدان بازداشت شد روز جاری از دادگاه انقلاب زاهدان حکم دریافت کرد. نامبرده به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شده است.
این زندانی یک ماهه اول بازداشت خود را در بازداشتگاه وزارت اطلاعات زاهدان گذرانده و مورد شکنجه روحی و جسمی قرار گرفته است. آقای قنبرزهی هم اکنون در بند ۳ زندان مرکزی زاهدان است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment