ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > آخرین خبر از زندان اوین: انتقال زندانی سیاسی سهیل عربی به مکانی نامعلوم

آخرین خبر از زندان اوین: انتقال زندانی سیاسی سهیل عربی به مکانی نامعلوم

سهیل عربی
ایران – اجتماعی

آخرین خبر از زندان اوین: انتقال زندانی سیاسی سهیل عربی به مکانی نامعلوم

امروز دوشنبه ۹ بهمن ماه؛ زندانی سیاسی بند هفت زندان اوین سهیل عربی  به محل نامعلومی منتقل شد.

سهیل عربی امروز در پنجمین روز اعتصاب غذای خود بود. بر اساس گزارشهای رسیده وی توسط ماموران و گارد زندان تهدید شد در صورتی که با آرامش و رضایت حاضر به انتقال نشود با خشونت و با حمله گارد مواجه خواهد شد.
تا این لحظه از محل انتقال این زندانی سیاسی اطلاعی در دست نیست.

گفتنی است که سهیل عربی از روز ۴ بهمن ماه پس از شنیدن خبر انتقال وحشیانه همراه با ضرب و شتم زندانیان سیاسی بند زنان زندان اوین اقدام به اعتصاب غذای اعتراضی به این امر کرد.
وی روز یکشنبه ۸ بهمن در چهارمین روز از اعتصاب غذای خود در پیامی خطاب به هموطنان درخواست کرد تا جلو زندانها تجمع کنند و عکسهای زندانیان در اعتصاب غذا را نصب کنند و یک دم آرام ننشینند.

در همین پیام سهیل عربی و با اشاره به اعتصاب غذای زندانی سیاسی آرش صادقی نوشته بود:  «اعتصاب غذای آرش را به مثابه برخاستن مجدد یک اسطوره می دانم اسطوره یی که برخاستنش در شرایط اکنون بیشترین کمک را به سرنگونی دیکتاتوری اسلامی خواهد کرد که البته این امر مستلزم همراهی جامعه با وی می باشد.»

او در قسمت دیگری از پیامش نوشته بود: « در نظر داشته باشید وقتی یک زندانی سیاسی چون آرش صادقی که فارغ التحصیل از معتبرترین دانشگاه علوم سیاسی جهان که همانا بند ۳۵۰ سابق می باشد، اعتصاب غذا می کند؛ بدترین واکنش ممکن نسبت به عمل وی درخواست پایان دادن به اعتصاب غذا می باشد.
اولا باید از خود بپرسید که اگر جای آرش بودید چه می کردید؟ مادرش را کشتند. همسرش را به یکی از مخوفترین زندانهای جهان تبعید کردند و اکنون هیچ سلاحی جز جانش که در اعتصاب غذاهای پیش به شدت دچار آسیب شد ندارد.
دوما من وضعیت جسمی آرش را از نزدیک دیده ام و بعید می دانم بیش از دو هفته در اعتصاب غذا دوام آورد. ازطرف دیگر حتی اگر به اعتصاب غذا پایان دهد در صورت عدم اعزامش به بیمارستان و تحت درمان جدی قرار گرفتن هر لحظه ممکن است با خطر جدی مواجه شود .»

بدنبال انتشار این پیام سهیل عربی در فضای مجازی، امروز دوشنبه ۹ بهمن مأموران و گارد زندان به محل نامعلومی انتقال یافت.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment