ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > انتقال بیش از ۳۰۰ تن از بازداشت شدگان تظاهرات سراسری به زندان تبریز

انتقال بیش از ۳۰۰ تن از بازداشت شدگان تظاهرات سراسری به زندان تبریز

انتقال بازداشت شدگان
ایران – اجتماعی 

انتقال بیش از ۳۰۰ تن از بازداشت شدگان تظاهرات سراسری به زندان تبریز

بیش از ۳۰۰ تن از جوانان معترض که در تظاهرات مردمی هفته گذشته در تبریز و مناطق اطراف بازداشت شده بودند، هم‌اکنون در زندان مرکزی تبریز به سر می‌بند.

حداقل ۳۰۰ تن از شهروندان اهل تبریز و مناطق اطراف آن پس از بازداشت در هفته‌های گذشته، به بند قرنطینه زندان مرکزی تبریز انتقال یافتند؛ بند قرنطینه زندان تبریز تنها از سه اتاق تشکیل شده که حداکثر ۵۰ نفر ظرفیت دارد.

به گزارش یک منبع مطلع: «بسیاری از این بازداشت‌شدگان زخمی و کتک‌خورده بودند و وضعیت حداقل پنج نفرشان بسیار بد بود. »

در تظاهرات سراسری ضددولتی در ایران، بیش از ۱۰۰ شهر در سراسر ایران شرکت کردند که در تمام این شهرها، نیروهای امنیتی، نظامی و شبه‌نظامی با به‌کارگیری خشونت دست به سرکوب شهروندان معترضان زدند.

بازداشت شهروندان معترض توسط نیروهای امنیتی از هفتم دی‌ماه آغاز شد و همچنان ادامه دارد، گفته می‌شود که  ۳هزار تن بازداشت شدند، مقامات بازداشت ۲۱۰۰ تن را  تأیید کردند.

شهرهای ایران پس از سرکوب خشن معترضان در ایران، در وضعیت امنیتی به سر می‌برد و عملاً یک حکومت نظامی اعلام‌نشده در آن‌ها برقرار است؛ حتی در بعضی شهرها اجتماع چند نفر ممنوع است.

بر اساس آمارهای گزارش شده ، در فاصله بین هفتم تا ۱۱ دی‌ماه بیش از ۲ هزار نفر در شهرهای مختلف بازداشـت شدند، اما آمار تایید شده توسط مقامات رسمی ۴۵۰ تن در تهران، ۱۳۸ تن در مشهد، بیش از ۱۰۰ تن در اصفهان، به همین تعداد در اراک، ۵۰ تن در کاشان، ۴۰ تن در اردبیل و ۲۰ تن در کرج دستگیر شده‌اند؛ یعنی مجموعاً ۹۰۰ تن. مسئولان ایران به آمار بازداشت‌شدگان در دیگر استان‌ها به ویژه خوزستان، لرستان، بوشهر، آذربایجان غربی و شرقی، ایلام، فارس و همدان اشاره نکرده‌اند.

بنابه تجربه سالیان، آمار و ارقام رسمی حکومتی از کمترین اعتباری برخوردار نیست و همیشه آماری که مقامات و رسانه‌های رسمی در زمینه بازداشـت نفرات یا قربانیان زلزله و بلایای طبیعی یا تعداد معترضین در تظاهرات مختلف و . . .  منتشر می‌کنند تا چندبرابر با آمار واقعی فاصله دارد. در جریان تظاهرات و جنبش سراسری مردم در شهرهای مختلف و طی روزهای اخیر حداقل ۳۰۰۰ تن بازداشت شده اند که هنوز از اسامی و مشخصات همه بازداشت شدگان اطلاع دقیقی در دست نیست.

 به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment