ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > انتقال بازداشت شدگان تظاهرات خوزستان به کمپ اعتیاد

انتقال بازداشت شدگان تظاهرات خوزستان به کمپ اعتیاد

بازداشت شدگان تظاهرات
ایران – اجتماعی 

انتقال بازداشت شدگان تظاهرات خوزستان به کمپ اعتیاد

سوتیتر به زندانیان بازداشت شده در تظاهرات سراسری فقط آب داده می شود

تعداد زیادی از بازداشت‌ شدگان شهرستان‌های استان خوزستان از هفته گذشته به اهواز منتقل شده‌اند و شماری از آنان در کمپ ترک اعتیاد نگهداری می‌شوند.
شمار کثیری از شهروندان معترض در هفته‌های گذشته در ایذه، مسجدسلیمان، شادگان، شوشتر و روستاهای کوچک بازداشت شدند و اکنون در شهر اهواز نگهداری می‌شوند.

این بازداشت شدگان بعضا در کمپ‌های ترک اعتیاد به سر می برند؛ یکی از این بازداشت شدگان در آخرین تماسی که با خانواده خود داشته گفته چهار روز است که غیر از آب به آنها هیچ چیزی داده نشده است.
براساس بعضی گزارشات در شهر ایذه فقط ۴۰۰ نفر بازداشت شده‌اند که ۴٠ نفر آن‌ها زن هستند؛ ماموران در برخی موارد کل خانواده یک نفر را بازداشت کرده‌اند.

در تظاهرات سراسری بیش از ۱۰۰ شهر شرکت کردند که در تمام این شهرها، نیروهای امنیتی، نظامی و شبه‌نظامی با به‌کارگیری خشونت دست به سرکوب شهروندان معترض زدند.
در خبر دیگری گفته شده که بیش از ۳۰۰ تن از جوانان معترض که در تظاهرات مردمی هفته گذشته در تبریز و مناطق اطراف بازداشت شده بودند، هم‌اکنون در زندان مرکزی تبریز به سر می‌برند.

حداقل ۳۰۰ تن از شهروندان اهل تبریز و مناطق اطراف آن پس از بازداشـت در هفته‌های گذشته، به بند قرنطینه زندان مرکزی تبریز انتقال یافتند؛ بند قرنطینه زندان تبریز تنها از سه اتاق تشکیل شده که حداکثر ۵۰ نفر ظرفیت دارد.

نیروهای امنیتی از هفتم دی‌ماه بازداشـت شهروندان معترض را آغاز کردند و تا کنون خبر بازداشـت ۳ هزار و ۷۰۰تن از سوی مقامات رسمی تأیید شده است.
وضعیت جسمی این بازداشت‌ شدگان نامشخص است و بسیاری از آن‌ها از حق دسترسی به وکیل محروم و تحت فشار برای اعترافات تلویزیونی هستند.

گفتنی است نیروهای امنیتی از دیدار زندانیان با خانواده‌هایشان جلوگیری می‌کنند. همچنین بیم شکنجه فیزیکی زندانیان می‌رود.
پس از سرکوب خشن معترضان، شهرهای ایران در وضعیت امنیتی به سر می‌برد و عملا یک حکومت نظامی اعلام‌نشده در آن‌ها برقرار است؛ حتی در بعضی شهرها اجتماع چند نفر ممنوع است.

 به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment