ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > انتقال ۲۲ تن از بازداشت‌شدگان تظاهرات سراسری از زندان اوین به مکانی نامعلوم

انتقال ۲۲ تن از بازداشت‌شدگان تظاهرات سراسری از زندان اوین به مکانی نامعلوم

بازداشت‌شدگان در اوین
ایران – اجتماعی

 انتقال ۲۲ تن از بازداشت‌شدگان تظاهرات سراسری از زندان اوین به مکانی نامعلوم

بنابر گزارشات رسیده، مسئولان امنیتی و قضایی با آزادی ۲۲ تن از بازداشت‌شدگان تظاهرات تهران مخالفت کرده و دستور انتقال آنان را از بند ۳۵۰ اوین صادر کرده‌اند.

۲۲ تن از بازداشت‌شدگان تظاهرات سراسری که پیش‌تر با آزادی‌شان مخالفت شده بود، روز ۲۵ دی‌ماه از بند ۳۵۰ اوین به مکانی نامعلوم شده‌اند.
از وضعیت جسمی این بازداشت‌شدگان اطلاعی در دست نیست و وضعیت آنها نامشخص است و بسیاری از این زندانیان از حق دسترسی به وکیل محروم بوده و تحت فشار برای اعترافات تلویزیونی هستند.

یادآوری می‌شود که نیروهای امنیتی از دیدار این زندانیان با خانواده‌هایشان جلوگیری می‌کنند. همچنین بیم شکنجه فیزیکی زندانیان می‌رود.
بیش از ۱۰۰ شهر در تظاهرات سراسری ضددولتی در ایران شرکت کردند که در تمام این شهرها، نیروهای امنیتی، نظامی و شبه‌نظامی با به‌کارگیری حداکثر خشونت دست به سرکوب و بازداشت شهروندان معترض در این تظاهرات زدند.

از هفتم دی‌ماه نیروهای امنیتی بازداشت شهروندان معترض را در شهر‌های مختلف آغاز کردند و تا زمان انتشار این خبر بازداشت ۳۷۰۰ هزار تن از سوی مقامات تأیید شده است اما به گزارش منابع مطلع آمار بازداشت شدگان بسا بیشتر می باشد.
آمار بازداشت شدگان آن چنان زیاد است که بر اساس گفته خانواده زندانیان محبوس در زندان اورمیه در بندی که حداکثر ۱۲۰ نفر ظرفیت دارد هم اکنون بیشتر از ۴۵۰ نفر را محبوس کرده‌اند و زندانیان مجبورند در میان کریدورها و در کنار مجموعه های بهداشتی استراحت کنند و بعضا میگویند که حتی جایی برای نشستن ندارند.

شهرهای ایران پس از سرکوب خشن معترضان در این اعتراضات، در وضعیت شدید امنیتی به سر می‌برند و عملا یک حکومت نظامی اعلام‌نشده در تمام شهرها برقرار شده است؛ حتی در بعضی شهرها اجتماع چند نفره نیز ممنوع است.
از سوی دیگر اخبار کشته شدن مشکوک تعدادی از این بازداشت‌شدگان در زندان های مختلف نیز تا کنون منتشر شده است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment