انتقاد شدید کنفدراسیون بین‌المللی اتحادیه‌های کارگری از برخورد با فعالان کارگری ایران - ایران کارگر
ایران کارگر > بیانیه‌ها > انتقاد شدید کنفدراسیون بین‌المللی اتحادیه‌های کارگری از برخورد با فعالان کارگری ایران

انتقاد شدید کنفدراسیون بین‌المللی اتحادیه‌های کارگری از برخورد با فعالان کارگری ایران

محمود صالحی انتقاد کنفدراسیون
ایران – کارگری

انتقاد شدید کنفدراسیون بین‌المللی اتحادیه‌های کارگری از برخورد با فعالان کارگری در ایران

خانم بارو، دبیرکل کنفدراسیون بین المللی اتحادیه های کارگری روز سه شنبه ۱۶ آبان، در نامه ای به خامنه‌ای از ادامه برخورد با تشکل های مستقل کارگری و فعالان کارگری در ایران انتقاد کرد.

خانم شارون بارو در نامه خود به خامنه ای با اشاره به بازداشت محمود صالحی، فعال کارگری در سقز، از سوی نیروهای لباس شخصی عمیقا از وضعیت جسمانی او ابراز نگرانی کرد.

بنابر گزارشات رسیده، این فعال کارگری که در دادگاه تجدید نظر به یک سال زندان محکوم شده است، از بیماری های متعددی رنج می برد.

محمود صالحی که به طور رسمی اعلام کرده که در سال ۹۴ کلیه های خود را در بازداشتگاه اداره اطلاعات سنندج از دست داده است، از بیماری قلبی و دیابت هم رنج می برد و سارمند صالحی، فرزند این فعال کارگری، پیشتر در گفت وگو با رادیو فردا اعلام کرده بود که پدرش در سال جاری دو بار تحت عمل جراحی قلب قرار گرفته است.

در همین رابطه، محمود صالحی روز ۱۲ آبان به دلیل ناراحتی شدید قلبش به درمانگاه زندان سقز و سپس به بیمارستان  خمینی این شهر اعزام و در بخش مراقبت های ویژه بستری شد.

فعال کارگری محمود صالحی تا روز سه شنبه در بیمارستان بستری بود و برخی گزارش های تایید نشده حاکی از آن است که علاوه بر اینکه سه مامور زندان سقز مراقبش هستند، پای او به تخت بسته شده است.

در نامه دبیرکل کنفدراسیون بین المللی اتحادیه های کارگری تاکید شده است که محمود صالحی نباید به زندان بازگردانده شود و تمامی اتهام های وارد شده به او باید لغو شوند.

خانم بارو دبیرکل کنفدراسیون بین المللی اتحادیه های کارگری، در بخش دیگری از نامه اش اشاره کرد که برخورد با ابراهیم مددی و داوود رضوی، دو عضو هیئت مدیره سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس رانی تهران و حومه، ادامه دارد.

سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوس رانی اخیرا اعلام کرد که آقای مددی برای گذراندن دوره ۱۰ سال و سه ماه حبس خود احضار شده و دادگاه تجدید نظر آقای رضوی نیز برگزار شده است. داوود رضوی پیشتر به پنج سال زندان محکوم شده است.

خانم شارون بارو در بخش از نامه خود همچنین نوشت که کمیته آزادی تشکل ها، وابسته به سازمان بین المللی کار، اخیرا از مقام های جمهوری اسلامی ایران خواسته بود تا آزادی فعالیت تشکل های کارگری را به رسمیت بشناسند و فعالان کارگری محکوم به زندان نشوند.

مشاور کنفدراسیون بین المللی اتحادیه های کارگری، مهدی کوهستانی نژاد، می گوید: « كنفدراسیون وضعیت كارگران ایران را به طور دقیق دنبال می كند».

وی با اشاره به اینکه «حكومت ایران به طور متناوب در یك بحران اقتصادی است» عقیده دارد که «برخوردها و دستگیری های جدید فعالان کارگری نشاندهنده اوج این بحران است».

به گفته آقای کوهستانی نژاد، « تفاوت بازداشت فعالان كارگری در این دوره با دوره های قبلی در این است كه این فعالان و تشکل های كارگری و همچنین اتحادیه های صنفی در جهان در قبال این اقدامات ساكت نمی شوند. »

او با اشاره به انتشار عکس محمود صالحی در حالی که پایش به تخت زنجیر شده است، از آنچه «قساوت بی حد و حصر» حکومت در قبال فعالان کارگری نامید انتقاد کرد و گفت که به رغم «تلاش حکومت برای ترساندن کارگران و فعالان کارگری شاهد رشد اعتراض های کارگری و همچنین سازمان یابی مستقل کارگران هستیم».

دبیرکل کنفدراسیون بین المللی اتحادیه های کارگری، خانم شارون بارو، در پایان نامه خود به رهبر جمهوری اسلامی ضمن اشاره به احضار علیرضا ثقفی، دبیر کانون مدافعان حقوق کارگر، برای گذراندن دوره سه سال زندانش از مقام های جمهوری اسلامی خواست تا اقدامات ضروری را برای لغو فوری و بدون قید و شرط اتهام های وارد شده به آقایان صالحی، مددی، رضوی و ثقفی انجام دهند.

در ایران امروز، فعالان کارگری و صنفی، مانند فعالان حقوق معلمان، به اتهام های امنیتی بازداشت و زندانی می شوند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment