ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > انتشار تحقیر‌آمیز تصاویر کودکان کارِ دستگیر‌شده‌ بروجردی و موج اعتراضات بدنبال آن

انتشار تحقیر‌آمیز تصاویر کودکان کارِ دستگیر‌شده‌ بروجردی و موج اعتراضات بدنبال آن

کودکان کار
ایران ـ کارگری

انتشار تحقیر‌آمیز تصاویر کودکان کارِ دستگیر‌شده‌ بروجردی و موج اعتراضات بدنبال آن

انتشار تصاویری از کودکان کار که در قالب طرح برخورد با متکدیان در بروجرد، دستگیر شده‌اند، موجی از انتقادات به دنبال داشت.

بنا به خبر انتشار یافته در رسانه‌ها، روز جمعه ۲۹دیماه۹۶، تصاویری در شبکه‌های مجازی منتشر شد که نشان می‌داد برخورد تحقیرآمیز با کودکان کار همچنان ادامه دارد. در این رابطه، ماموران شهرداری بروجرد در قالب طرح برخورد با متکدیان، پس از بازداشت و دستگیری کودکان کار، تصاویر آنها را در کانال روابط عمومی شهرداری منتشر کردند. انتشار این تصاویر موجی از انتقادات را برانگیخت.

در این میان، یکی از کار‌شناسان روابط عمومی به صورت ضمنی این اتفاق را تایید کرده که همکارانش در بخش سد‌معبر شهرداری، این عمل را مرتکب شده‌اند.
پیش از این نائب رئیس شورای شهر بروجرد نیز بدنبال انتشار این تصاویر در کانال روابط عمومی شهرداری بروجرد آن را تایید کرده بود.

کودکان کار

در همین زمینه انجمن یاری کودکان درمعرض خطر نیز اعلام کرد که روز شنبه سی‌ام دی ماه۹۶، در تماس تلفنی، اعتراض خود را به دفتر شهرداری بروجرد ابلاغ کرده‌است.
این انجمن از مسئولان شهرداری بروجرد خواسته است بابت ارتکاب این اقدام، از کودکانی که به دلیل فقر تحمیلی و بی‌توجهی به زندگی‌شان به کار در خیابان‌ها مشغولند، عذرخواهی کنند.

نائب رئیس شورای شهر بروجرد که پس از بالا گرفتن انتقادات مردم به تقبیح عملکرد روابط عمومی شهرداری پرداخته است،‌ با بیان اینکه جمع‌آوری متکدیان، دست‌فروشان و کودکـان کار در سطح شهر به‌صورت روزانه انجام می‌شود، تنها به این شیوه برخورد با کودکـان کار مخالفت کرده است. او در واقع با این نحوه بیان، از جمع‌آوری این کودکـان، بدون اینکه چاره‌ای برای ادامه زندگی و کسب معاش آنها ارائه بدهد، حمایت می‌کند. کودکانی که به قول خود او نیازمند حمایت‌های مادی و معنوی هستند و این کار هیچ گره‌ای را از مشکلات آن‌ها باز نمی‌کند.

کودکان کار

همچنین وی به ناگزیر، پس از اینکه عمل انتشار تصاویر کودکـان کار در هیبت مجرمان در کانال روابط عمومی شهرداری بروجرد، واکنش‌های بسیاری را در نکوهش این عمل به دنبال داشته و نهادهای مدافع حقوق کودکان کار و دیگر شهروندان نسبت به این کار اعتراض جدی کرده‌اند، به این واقعیت که «کودکان کار، کودکان بی‌پناهی هستند و شهرداری در کنار نهادهای متولی باید از آنها حمایت کند»، اعتراف می‌کند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment