ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > اقدام بـه خودکشی کارگر کارخانه کاشی اصفهان + فیلم

اقدام بـه خودکشی کارگر کارخانه کاشی اصفهان + فیلم

 ایران – کارگری

اقدام به خودکشی کارگر کارخانه کاشی اصفهان + فیلم

صبح چهارشنبه چهارم بهمن ماه یکی از کارگران کارخانه کاشی اصفهان از بالای تانکر آب مجاور رستوران  کارخانه قصد خودکشی داشت که با اقدام به موقع همکارانش و عوامل آتش نشانی نجات پیدا کرد.

محمد مغزی رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی نجف آباد گفت: انگیزه اصلی این کارگر برای اقدام به خودکشی هنوز مشخص نشده ولی روشن است که  کارگران این مجموعه از شهریور ماه سال جاری حقوق نگرفته اند.

یکی از اعضای شورای کارگران کارخانه نیز در مصاحبه با رسانه‌ها اظهار داشت: کارگری که قصد خودکشی داشت، با نزدیک به ۴۵سال سن، مانند دیگر کارگران ۱۶ ماه حقوق معوقه دارد و با وجود اعتقادات قوی مذهبی، مشکلات شدید اقتصادی او را مجبور به این کار کرد.

اعضای شورای کارگران کارخانه، مصاحبه مفصلی در خصوص مشکلات و انتظارات کارخانه انجام داده اند که مشروح آن به زودی منتشر خواهد شد.
کارخانه کاشی اصفهان در مسیر اصفهان به نجف آباد و در محدوده شهر گلدشت قرار گرفته است.

یادآوری می شود که آمار خودکشی و خودسوزی در ایران در سالهای اخیر بشدت افزایش یافته است.
جامعه شناسان و متخصصین مدنی، علت تمایل روزافزون به خودکشی در ایران بطور خاص در جوانان، زنان و کارگران واقشار کم درآمد را مشکلات اسفناک ناشی از بیکاری و مشکلات معیشتی و همچنین فشارهای خیلی زیادی که در حاکمیت جمهوری اسلامی بر زنان وارد میشود می‌دانند.

فقر و بیکاری مطلق و نداشتن هیچ امیدی به آینده، شرم و خجالت کارگران وقتی نمی‌توانند حداقل های معیشتی خانواده و فرزندان را پاسخ بدهند‌ ناگزیر آنها را به سمت خلاصی از این وضعیت سوق میدهد. واقعیت این است کارگران محروم و زحمتکش در کارخانجات و کارگاههای مختلف تولیدی در سراسر کشور ماهها و ماهها حقوق معوقه دارند. کارگرانی که حقوق آنها کفاف زندگی زیر خط فقر را هم نمی‌دهد وقتی هیچ راه نجاتی و هیچ حمایت و پشتیبانی نمی یابند تلاش می‌کنند با اقدام به خودکشی، خود را از این وضعیت فلاکت بار خلاص کنند.

و این سرانجام کلان سیاستهای اقتصادی فاجعه بار در دولتهای مختلف جمهوری اسلامی است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment