ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > اقدام به خودسوزی از سوی شماری از کارگران اخراجی نیشکر هفت‌تپه در دومین روز از اعتصاب

اقدام به خودسوزی از سوی شماری از کارگران اخراجی نیشکر هفت‌تپه در دومین روز از اعتصاب

اقدام به خودسوزی
ایران – کارگری

اقدام به خودسوزی از سوی شماری از کارگران اخراجی نیشکر هفت‌تپه در دومین روز از اعتصاب خود

شماری از کارگران اخراجی نیشکر هفت‌تپه امروز در اعتراض به اخراج خود اقدام به خودسوزی جمعی کردند که همکاران‌شان مانع آنها شدند. بنا به خبر منتشره در کانال اتحادیه‌ آزاد کارگران ایران، امروز یکشنبه ۲۸ مردادماه ۱۳۹۷، کارگران نیشکر هفت‌تپه به اعتصاب خود که از روز شنبه  با حضور کارگران تمامی بخش های نیشکر هفت تپه علیرغم مشکلات زیاد کارگران آن شروع شده بود، ادامه دادند.

در دومین روز از اعتصاب کارگران کشت و صنعت نیشکر هفت تپه، حوالی ساعت ۱۱ صبح در حالیکه آنان در مقابل دفتر مدیریت دست به تجمع زده بودند به یک مرتبه نیروهای یگان ویژه به سوی کارخانه خوراک دام هجوم بردند.

تعدادی از کارگران اخراجی کارخانه خوراک دام که در ۲۸ تیرماه سالجاری همراه با حدود ۳۰ نفر از همکارانشان اخراج شده بودند به این بخش مراجعه می‌کنند. آنها که خواهان بازگشت بکار بودند بدنبال درگیری لفظی با مدیر این مجموعه به نام غفاری، با ریختن بنزین بر سر و روی خود اقدام به خودسوزی می‌کنند؛ اما با دخالت کارگران شاغل حاضر در محل موفق به خودسوزی نمی‌شوند.

زمانی که کارگران نیشکر هفت‌تپه حاضر در محل مشغول رسیدگی به همکاران خود بودند غفاری به جای آنکه جلوی فاجعه بیشتر را بگیرد با یگان ویژه تماس گرفته و آنان را به محل گسیل داشت و این نیروها با باتوم و گاز اشک آور، گاز فلفل و پنجه بوکس بطور وحشیانه ای کارگران اخراجی حاضر در محل را مورد حمله قرار داده و با ضرب و جرح شدید آنان، در حالیکه یکی از کارگران مجروح بار دیگر دست به خودسوزی زد، پنج کارگر را دستگیر و به دادگستری شوش انتقال دادند.

اسامی کارگران دستگیر شده به شرح زیر است: ۱- کریم آل کثیر ۲- علی آل کثیر ۳- یحیی سعدی ۴- حمزه آل کثیر. ۵- فارس سعدی

بر اساس اخبار منابع کارگری، ساعتی پیش هر پنج کارگر بازداشتی در نتیجه مذاکراتی که نماینده‌های کارگران نیشکر هفت‌تپه در دادگستری شوش انجام دادند در حالیکه با اتهام اخلال در نظم برایشان پرونده قضائی تشکیل شد با قرار فیش حقوقی آزاد شدند. کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه در سالجاری فقط حقوقهای فروردین و اردیبهشت ماه را دریافت کرده اند و در شرایط بسیار سخت معیشتی قرار دارند.

یادآوری می‌شود که این شرکت صنعتی کشاورزی در حالی به بخش خصوصی به ظاهر واگذار شده، که قرار بود که دیگر حداقل دستمزدهای کارگران به موقع پرداخت بشود. اما امروز شاهد آن هستیم که نه تنها این امر بدیهی محقق نشد، بلکه خبرهای بسیار ناخوشایندی شایع شده است که صاحبان سرمایه در حال تقسیم زمین های این شرکت در بین دوستان خود هستند…

بیشتر بخوانید: اعتصاب مجدد کارگران نیشکر هفت‌تپه در اعتراض به معوقات مزدی و سکوت مسئولان

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment