ایران کارگر > اخبار > اخبار اقتصادی > اقتصاد رژیم جمهوری اسلامی در سال آینده سقوط خواهد کرد!؛ صندوق بین المللی پول

اقتصاد رژیم جمهوری اسلامی در سال آینده سقوط خواهد کرد!؛ صندوق بین المللی پول

فروپاشی اقتصاد
ایران – اجتماعی

صندوق بین المللی پول: اقتصاد رژیم جمهوری اسلامی در سال آینده سقوط خواهد کرد!

صندوق بین المللی پول در حالیکه از وضعیت فاجعه بار اقتصاد ایران علیرغم کاهش نرخ تورم در ایران سخن گفته است ، در ادامه پیش‌بینی کرده است که نرخ ارز در سال جاری و آینده دوباره روند صعودی بخود بگیرد که دست کم دوازده درصد تورم را ایجاد خواهد نمود.
« طبیعی است با رکود فعلی در اقتصاد ایران، این فروپاشی اقتصادنرخ تورم بسیار کشنده و مرگ آور خواهد بود »

در ادامه این گزارش با توجه به معوقات بانکها و قطعی شدن عدم بازگشت این معوقات به بانکها، صندوق بین المللی پول خواستار شفافیت و اعلام ورشکستگی اکثر بانکهای ایرانی شده است.
هیات مدیره صندوق بین المللی پول در گزارش خود از وضع اقتصاد ایران یک بار دیگر بر «ضرورت فوری اصلاح بخش مالی» تاکید کرده است.

صندوق اصرار دارد رژیم ایران تعارف را کنار گذاشته و وضع سلامت بانک‌ها را مشخص کند. بعضی از بانک‌های ایران به خاطر حجم بزرگ معوقات بانکی که امیدی هم به دریافتشان نیست، عملا ورشکسته‌اند.
صندوق بین المللی پول از رژیم ایران میخواهد بانک‌هایی را که امکان نجات دارند افزایش سرمایه دهد و تکلیف بقیه را هم معلوم کند.
صندوق بین المللی پول با کسر رشد اقتصادی بخش نفت از دیگر بخشها بطور غیر مستقیم از رشد منفی در دیگر بخشها خبر داده است.

این صندوق با پیش بینی رشد تنها ۴/۵ درصدی برای اقتصاد ایران و با توجه به میزان رشد ۷ درصدی در بخش نفت ، با زبان بی زبانی رشد اقتصادی بخشهای غیر نفتی را منفی اعلام کرده ولی ترجیح داده است که آنرا در گزارش نیاورد.
کوچک شدن اقتصاد غیر نفتی رژیم در ایران ششمین سال خود را خواهد گذرانید و این  به معنای افزایش بیکاری و فقر در اثر تعطیلی کارخانه ها و کارگاههای بیشتر است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment