ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > افشین حسین‌پناهی از حمایت فعالان مدنی و گروه‌ها از برادرش رامین، قدردانی کرد

افشین حسین‌پناهی از حمایت فعالان مدنی و گروه‌ها از برادرش رامین، قدردانی کرد

افشین حسین‌پناهی
ایران ـ اجتماعی

افشین حسین‌پناهی از حمایت فعالان مدنی و گروه‌ها از برادرش رامین، قدردانی کرد

افشین حسین‌پناهی ، فعال سیاسی و برادر رامین حسین‌پناهی، زندانی سیاسی کرد که روز شنبه ۱۷ شهریورماه به همراه لقمان مرادی و زانیار مرادی در محل نامعلومی در استان تهران اعدام شدند، با نگارش نامه‌ای سرگشاده در واکنش به اعدام برادرش، از فعالان مدنی و احزاب سیاسی تشکر کرده و گفته است که “تا تحقق حقوق خود لحظه‌ای درنگ و تردید نخواهم کرد”.

لازم به یادآوری است که روز شنبه ۱۷ شهریورماه ۱۳۹۷، حکم اعدام “زانیار مرادی“، “لقمان مرادی” و “رامین حسین‌پناهی” سه زندانی سیاسی به اجرا در آمد و واکنش‌های زیادی را نیز به همراه داشت.

برخلاف تصورات اعدام این زندانیان در محل نامعلومی در تهران اجرا شد. امجد حسین‌پناهی برادر رامین در این خصوص بیان داشت که خانواده‌های اعدام شدگان توسط وزارت اطلاعات تهدید به بازداشت و به ایشان اعلام شده که پیکر بی‌جان رامین حسین‌پناهی تحویل خانواده داده نمی‌شود و خود دولت جنازه این زندانی را در مکان نامعلومی دفن کرده است.

پیش از این شماری از زندانیان سیاسی زن محبوس در زندان اوین، آتنا دائمی، نسرین ستوده، گلرخ ایرایی و چهار تن دیگر از کنشگران مدنی در این زندان و همچنین تعدادی از زندانیان سیاسی محبوس در زندان گوهردشت کرج، طی نامه‌هایی این واقعه را تسلیت گفته‌اند.

کمیسر عالی جدید حقوق بشر سازمان ملل، میشل باشله، نیز از اعدام این سه زندانی سیاسی ابراز تاسف کرده و فیلیپ لوتر، مدیر تحقیقات بخش خاورمیانه و آفریقای شمالی عفو بین‌الملل ضمن ابراز همدردی با خانواده‌های اعدام‌شدگان این اعدام‌ها را محکوم کرد.

افشین حسین‌پناهی ، برادر رامین حسین‌پناهی که در زندان سنندج دوران حبس خود را سپری می‌کند، با نگارش نامه‌ای سرگشاده از فعالان مدنی و احزاب سیاسی داخل و خارج از کشور تشکر کرده و با اشاره به بی‌گناهی خود بیان داشته که “تا زمان تحقق حقوقم لحظه‌ای درنگ نخواهم کرد”.

متن نامه سرگشاده افشین حسین‌پناهی :

“زمزمەای در پیچ‌و‌خم زندان می‌پیچد، اندکی صبر کە سحر نزدیک است

فعالین مدنی، گروەها و احزاب سیاسی داخل و خارج از کشور!

سپاس‌گذار و قدرشناس تمام زحمات و تلاش‌های بی‌وقفه شما در پیگیری و پشتیبانی و تلاش خستگی‌ناپذیر شما عزیزان برای ممانعت و جلوگیری از اعدام برادر مبارز و بی‌گناهم رامین حسین‌پناهی، در طی یک سال گذشتە، هستم.

امروز با قلبی سوگوار و چشمانی پر از اشک در حسرت از دست دادن رامین کە سرفراز و ایستادە، سربلند از مبارزە برای آزادی و رهایی مردمی کە در حرکتی مدنی و آشتی‌جویانه اینگونه به پاسداشت و دفاع از مبارزان خود برخاستند و بنیان استبداد را به لرزه درآورد، تشکر می‌کنم.

من اکنون در بندم و اسیر، اما فارغ از اشراف کامل بە بی‌گناهی خود و حقیقت راە آزادی، درد من با درد تمامی فعالان مدنی و مبارازان سیاسی ایران مشترک و خواست من با خواست آنان عجین گشتە است؛ خواستار احقاق حقوق خود هستم و تا تحقق آن لحظەای درنگ و تردید نخواهم کرد. ضمن تشکر و سپاس بی‌پایان از تمام یاران و دوستان برای تلاششان در انتقال و رساندن صدای مظلومیت زندانیان سیاسی در بند، یادآور می‌شوم کە عهد ما برقرار است و مبارزە نیز ادامە دارد.

افشین حسین‌پناهی ، زندان مرکزی سنندج”

گفتنی است که افشین حسین پناهی ، فعال سیاسی، در تاریخ ۵ تیرماه ۹۶ پس از بازداشت برادرش، رامین حسین‌پناهی در منزل شخصی خود بازداشت و در آبان‌ماه توسط شعبه یکم دادگاه انقلاب سنندج به ریاست قاضی سعیدی به اتهامات “تبلیغ علیه نظام” و “همکاری با یکی از احزاب کرد مخالف نظام از طریق مشارکت در برگزاری مراسم نوروز” به هشت سال و نیم حبس تعزیری محکوم شده که این حکم در دادگاه تجدید نظر نیز عینا تایید شد. وی پیش از این نیز در سال ۹۰ در چارچوب پیگیری پرونده مرگ پر ابهام برادرش ”اشرف حسین‌پناهی” به اتهام ”تبلیغ علیه نظام” به یک سال حبس محکوم و روانه زندان شده بود.

 به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment