ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > افزایش ۸۹ درصدی مرگ‌های حوادث کار در مازندران

افزایش ۸۹ درصدی مرگ‌های حوادث کار در مازندران

حوادث کارگری

ایران – کارگری

افزایش ۸۹ درصدی مرگ‌های حوادث کار در مازندران

دکتر عباسی مدیرکل پزشکی قانونی مازندران گفت:  مرگ و میر ناشی از حوادث کار در چهار ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل ۸۹ درصد افزایش یافت.

به گفته وی در چهار ماهه سال جاری ۳۳ مرد براثر حوادث کار در این استان جان باخته‌اند. او اضافه می کند که از این تعداد ۳۰ نفر متأهل و مابقی مجرد هستند،.

عباسی تصریح می کند که: بر اساس آمارهای موجود سقوط از بلندی با ۱۷ مورد فوتی رتبه اول مرگ‌های ناشی از حـوادث کار را به خود اختصاص می‌دهد، همچنین  برق‌گرفتگی  و اصابت جسم سخت هرکدام با ۷ فوتی و سایر با ۳ در رتبه‌های بعدی مرگ براثر حوادث کار قرار دارند.

وی می افزاید: در چهار ماهه امسال بیشترین مرگ‌های ناشی از حوادث کار با ۱۱ مورد در خردادماه و کمترین آن با ۶ مورد در تیرماه ثبت شده است.

مقام اجرایی استان تصریح کرد: طی این مدت  شهرستان‌های بابل  با ۷ فوتی، آمل و ساری هرکدام با  ۳ فوتی بیشترین موارد مرگ براثر حوادث کار را داشتند که در مقابل آن شهرستان‌های رامسر، فریدون‌کنار و نور گزارشی از مرگ براثر حادثه کار گزارش نشده است.

عضو شورای قضایی استان با اشاره به اینکه تعداد ۳۱ نفر از فوت‌شدگان ایرانی و مابقی دارای ملیت غیر ایرانی هستند گفت: سنین ۳۱ تا ۴۰ سال با ۱۴ مورد بیشترین و سنین کمتر از ۲۰ سال با ۱ مورد کمترین موارد را به خود اختصاص دادند.

آمار از رشد ۷ درصدی مصدومین حوادث کار خبر می دهد

دکتر عباسی مدیرکل پزشکی قانونی استان در خصوص مصدومین چهار ماهه حـوادث کار گفت: تعداد ۲۸۷ (۲۷۴ نفر مرد و ۱۳ نفر زن) نفر در این چهار ماهه به مراکز پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۷ درصد افزایش داشت.

باید یادآوری کرد که مطابق تعاریف سازمان پزشکی قانونی، مصدومیت ناشی از حادثه کار به آثار ناشی از صدمات فیزیکی، شیمیایی، مکانیکی و روانی به دنبال کار گفته می‌شود.

قابل ذکر اینکه این تنها بخشی از آمار حوادث ایمنی کار در یکی از استانهای کشور است.

فقدان استانداردهای ایمنی کار در محیط‌های کار و کارگری در سراسر کشور، اولویت دادن کارفرمایان و مقامات به تولید و سود و بهره‌وری نسبت به ایمنی و حفظ جان کارگران زحمتکش،

منشأ حوادث کاری بیشماری است که روزانه جان عده‌ای از کارگران زحمتکش را در نقاط مختلف کشور می‌گیرد و خانواده‌های آنان را بی‌سرپرست و بی نان‌آور می‌سازد که این خود ضایعات جدی دیگری در برای خانواده و فرزندان متوفیان در‌پی دارد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment