ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > افزایش بی سابقه حوادث ایمنی در کار

افزایش بی سابقه حوادث ایمنی در کار

حوادث ایمنی کار ۱ خبر

ایران – حوادث ایمنی در کار

افزایش بی سابقه حوادث ایمنی در کار

سوختگی دست و پای کارگر اداره برق صومعه‌سرا

عصر روز چهارشنبه۱۵شهریور کارگر اداره برق صومعه سرا در استان دچار برق گرفتگی شد.

به گزارش  خبرگزاریها، یکی از کارگران  اداره برق صومعه‌سرا در استان رشت عصر روز چهارشنبه دچار برق گرفتگی شد.

مدیر روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق گیلان حمیدرضا حکمت  در این رابطه گفته است؛ یکی از کارگران اداره برق صومعه‌سرا برای کار و خدمت‌رسانی به مشترکان در حال انجام وظیفه بود که به دلیل نقص فنی و نزدیکی به پست برق، دچار برق گرفتگی می‌شود.

حکمت می‌گوید که وی برای درمان ابتدا به بیمارستانی در ماسال منتقل گردیده ولی پس از آن، به بیمارستان پورسینای رشت منتقل شده است.

وی همچنین گفته است که این فرد، از ناحیه دست و پا دچار سوختگی و مصدومیت شده و هنوز به‌طور دقیق از علت و جزئیات حادثه اطلاعی در دست نداریم.

یادآوری می‌شود در هفته های اخیر و طی چندین حوادث ایمنی حداقل ۷ کارگر زحمتکش جان باخته و تعداد ۲۰ کارگر نیز مصدوم شدند.

روز سه‌شنبه ۱۴ شهریور ماه، سه کارگر در جاده تبریز- تهران بر اثر سقوط بالابر به شدت مجروح شدند.

در همین روز در لواسان یک کارگر فصلی گردو چین بر اثر سقوط از بالای درختی به شدت مصدوم شد.

حوادث ایمنی کار
سنندج: روز 12شهریور 96 سقوط هموطن کارگر سنندجی به داخل چاه آب 25متری که متاسفانه جان خود را از دست داد.

روز دوشنبه۱۲شهریور۹۶ بر اثر ریزش یک تونل انحرافی سد مخزنی دالکی در شهرستان بوشهر، یک کارگر راننده کشته و سه کارگر دیگر به شدت مجروح شدند.
دهدشت: روز 12شهریور 96 فوت کارگر کارخانه آجرپزی دهدشت در کهگیلویه و بویر احمد به‌نام مجید هدایت 34ساله در حین کارکردن بین دو واگن حمل آجر قرار گرفت و متأسفانه بر اثر شدت آسیب وارده جان خود را از دست داد.
نطنز: روز 13شهریور 96، 5کارگر فولاد نطنز بر اثر نشت مواد مذاب دچار سوختگی شدید شدند.

تبریز: چهارشنبه۸شهریور۹۶ در حادثه انفجار کوره‌پزخانه وایقان یک کارگر زن و سه کودک کار دختر دچار سوختگی شدید شدند که یک کودک کار بدلیل شدت سوختگی جان باخت و سه کارگر دیگر مصدوم شدند. حال یکی از مصدومین نیز وخیم گزارش شده است.
سنندج: روز 2شهریور 96 در جریان به آتش کشیده شدن یک ساختمان نیمه‌کاره در میدان نبوت سنندج، مصلح حسینی کارگر جوان متأسفانه جان خود را از دست داد و امید حسینی حسینی (پسرعموی مصلح)، دیگر کارگر حاضر در محوطه؛ با ۷۰درصد سوختگی به بیمارستان منتقل شد.
کاشان: روز 13شهریور 96 مرگ یک کارگر در کاشان بر اثر ریزش دیواره فاضلاب
بوشهر: روز 13شهریور 96 بر اثر ریزش یک تونل انحرافی سد مخزنی دالکی در شهرستان بوشهر، یک کارگر راننده کشته و سه کارگر دیگر به‌شدت مجروح شدند.
گفتنی است که ایران در میان کشورهای جهان رتبه ۱۰۲را در زمینه رعایت مسائل ایمنی کار به خود اختصاص داده که رتبه بسیار پایینی است.

این امر نشان از آن دارد که کارفرمایان و پیمانکاران در کارخانجات و کارگاهها و . . . تنها به فکر بالا بردن سرعت اتمام پروژه‌های خود هستند. درحالیکه هرماه ۵ الی ۶ کارگر جان خود را از دست می‌دهند برای کارفرمایان تجهیز و ایمن‌سازی کارگاه‌ و حفظ جان و سلامت کارگران هیچ اهمیتی ندارد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment