ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > افتضاح پس گرفتن میزبانی جام جهانی کشتی فرنگی از ایران

افتضاح پس گرفتن میزبانی جام جهانی کشتی فرنگی از ایران

کشتی
ایران – اجتماعی

افتضاح پس گرفتن میزبانی جام جهانی کشتی فرنگی از ایران

اتحادیه جهانی کشتی میزبانی جام جهانی کشتی فرنگی ۲۰۱۸ را از کشور ایران پس گرفت. دلیل این تصمیم «مسائل پیش آمده و شرایط فعلی فدراسیون کشتی ایران» ذکر شده است.

به نظر می‌آید که این تصمیم پس از استعفای جمعی مدیران فدراسیون کشتی ایران در اعتراض به سیاست جمهوری اسلامی برای پرهیز از رویارویی با ورزشکاران اسرائیلی اتخاذ شده است.
به گفته تحلیل‌گران ورزشی این رویداد می تواند نمایانگر عواقب سنگین دیگری نیز برای وضعیت آتی حضور ورزش ملی ایران در عرصه جهانی باشد؟ لغو میزبانی شهر اهواز در جام جهانی کشتی فرنگی ۲۰۱۸، جامعه ورزشی ایران را تکان داد.

کارشناس کشتی مهدی جعفری گرزینی این تصمیم را سرآغاز تعلیق ورزش ایران بر پایه سیاست ورزش ایران در قبال ورزشکاران اسرائیل توصیف کرد.
به خاطر لغو میزبانی شهر اهواز در جام جهانی کشتی فرنگی ۲۰۱۸، جامعه ورزشی ایران تکان خورد. کارشناس کشتی مهدی جعفری گرزینی این تصمیم را سرآغاز تعلیق ورزش ایران بر پایه سیاست ورزش ایران در قبال ورزشکاران اسرائیل توصیف می کند.

مهدی جعفری گرزینی، کارشناس کشتـی و مسئول باشگاه کشتـی ماینتس در بوندس لیگای آلمان در گفت و گو با دویچه وله فارسی می گوید که این تصمیم « یک نوع تنبیه ورزش ایران بوده که با توافق جریانات غرب اتخاذ شده است. »
جعفری گرزینی می افزاید که در پی عدم مقابله ورزشکاران ایران با حریفان اسرائیلی، خطر «تعلیق ورزش ایران جدی شده است.» این کارشناس کشتـی همچنین تاکید می کند که «فشاری که بر روی اتحادیه جهانی کشتـی بوده، منجر به چنین تصمیمی شده و این پاسخ ورزشی سیاسی به حاکمیت و دولتمردان در ایران است. »

در همین رابطه علیرضا حیدری، نایب رئیس سابق فدراسیون کشتـی ایران، قهرمان پیشین کشـتی جهان و برنده مدال برنز کشتـی المپیک آتن می‌گوید: «ورزشکار هیج تصمیمی نمی‌تواند بگیرد و همیشه متحمل آسیب می‌شود» و می‌افزاید، چشم‌انداز حل مشکل عدم حضور ورزشکاران ملی‌پوش ایران در مسابقه با ورزشکاران اسرائیلی «باید به صورت ورزشی باشد و نه سیاسی».

بدین ترتیب  در شرایطی که بدنبال کلان سیاستهای ناکارآمد حاکمیت جمهوری اسلامی، ایران در هیچ زمینه‌ای پیشرفت و ترقی نداشته است و کشور در لبه پرتگاه و نابودی کامل اقتصادی قرار گرفته است، در زمینه ورزش و بخصوص در زمینه کشتـی که همیشه در کورس قهرمانی جهانی آن قرار داشته ایم نیز کشتی این سیاستهای مملکت برباد ده به گل نشسته است و گویا مأموریت نظام، نابودی کامل ایران در همه زمینه‌ها است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment