ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > اعلام استعفای معلمان ناحیه۳ آموزش و پرورش قم از اول اسفند + سند

اعلام استعفای معلمان ناحیه۳ آموزش و پرورش قم از اول اسفند + سند

آموزش و پرورش
ایران – اجتماعی

اعلام استعفای معلمان ناحیه۳ آموزش و پرورش قم از اول اسفند + سند

سند استعفاء‌نامه معلمان حق‌التدریسی ناحیه۳ آموزش و پرورش قم  ‌روز دو‌شنبه۳۰ بهمن ‌ماه ۱۳۹۶ روی شبکه‌های اجتماعی قرار گرفت. معلمان در این استعفاء‌نامه اعلام کردند که در صورت عدم پرداخت حقوق خود که از اول مهر امسال پرداخت نشده است از اول اسفند ماه دیگر سر کلاس‌های درس حاضر نخواهند شد.

تا ارسال این خبر تعداد معلمانی که به کمپین پيگيری پرداخت حق التدريس‌ها پیوسته‌اند و در سراسر کشور جریان دارد به ۴۴۰ تن رسیده است.

در قسمتی از اعلامیه معلمان حق‌التدریسی آمده است :

به لحاظ سختی و مشقت حجم کار دراین حوزه که همگان به آن واقف هستید ؛ اگر چنانچه حقوق و دستمزد چندین ماهه تا پایان بهمن ماه ۱۳۹۶ پرداخت نگردد از ارائه همکاری و حضور در کلاس های درس و انجام امور آموزشی و پرورشی صرفنظر خواهیم کرد.

رونوشت جهت هرگونه اطلاع و اقدامی به :

  • اداره آموزش و پرورش استان قم
  • وزارت آموزش و پرورش

شایان ذکر است که در بهمن‌ماه درشهرهای آغاجاری و خمین نیز معلمان و فرهنگیان با دست زدن به استعفای جمعی اعتراضات خود را اعلام کرده و خواستار مطالباتشان هستند .

استعفای دبیران خمین

معلمان خمین ضمن نوشتن یک نامه اعتراضی در تاریخ اول بهمن ماه؛ خطاب به اداره آموزش و پرورش شهرستان خمین؛ خواستار پرداخت حق التدریس خود از ابتدای سال تحصیلی سال ۹۶ شدند. آنان همچنین خواستار پرداخت مطالبات همکاران شاغل و بازنشسته در سالهای ۹۵ و ۹۶ گردیدند.
معلمان در نامه خود تاکید کردند اگر تا اول اسفند مطالبات آنها برآورده نگردد؛ از رفتن به سر کلاسهای درس خودداری خواهند نمود.

باید یادآوری کنیم که معلمان سراسر کشور درتجمعات واعتراضاتی که برپا می‌کنند از عدم پرداخت حقوق و مطالباتشان شاکی هستند و با وجودیکه تقریبا همه روزه درشهرهای مختلف کشور در تجمع و اعتراض هستند اما پاسخی برای مطالبات خود نگرفته اند .
در نتیجه آنها تنها راه‌کار را اعتراض و تحصن و خودداری کردن از سرکلاس رفتن دانسته و برای انجام این اقدام، زمان بندی داده‌اند.

در تاریخ ۲ بهمن ۱۳۹۶ نیز معلمان مدارس غیر دولتی یزد که اکثر آنها را زنان معلم تشکیل می‌دادند نسبت به وضعیت نابسامان شغلی خود تجمع کردند.

سند استعفاء‌نامه معلمان

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

پيغام(1)

  • کاطم
    اسفند 18, 1396 at

    متاسفانه حق و حقوق خیلی از معلمان مظلوم پایمال میشه و متاسفانه کسی نیست که حق و حقوق از دست رفتمونو احقاق کنه تا ما هم میاییم حق طلبی کنیم پست فطرتا ما رو تهدید به انفصال و اخراج میکنن

كامنت گذارى

1 Comment