ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > اعزام محمد حبیبی به بیمارستان با دستبند و پابند؛ گزارشی از آخرین وضعیت این زندانی

اعزام محمد حبیبی به بیمارستان با دستبند و پابند؛ گزارشی از آخرین وضعیت این زندانی

اعزام محمد حبیبی
ایران ـ اجتماعی

اعزام محمد حبیبی به بیمارستان با دستبند و پابند؛ گزارشی از آخرین وضعیت این زندانی

گزارش منابع خبری، حاکی از اعزام محمد حبیبی به بیمارستان با دستبند و پابند، است. آقای حبیبی صبح روز یکشنبه چهارم شهریورماه ۱۳۹۷ بعد از ۴۵ روز، برای معاینه پزشکی به بیمارستان خمینی منتقل شد.

در این گزارش آمده است که بخاطر عدم هماهنگی زندان با بیمارستان، پزشک متخصص کلیه و ریه حضور نداشتند و نگهبانان قصد داشتند وی را به زندان برگردانند که با درخواست خانواده و مساعدت و همکاری پرسنل بیمارستان و نگهبانان، سرانجام حدود ساعت ۱۳ وی توسط متخصص ارولوژی مورد معاینه قرار گرفت و پزشک بصورت اورژانسی درخواست انجام سونوگرافی و آزمایش نمود؛ اما بخاطر اینکه متخصص رادیولوژی حضور نداشت ایشان را مجدد به زندان تهران بزرگ برگرداندند.

خانواده آقای حبیبی که پیگیر درمان وی هستند، بارها گفته‌اند که وی از ناحیه ریه و کلیه دچار مشکل شده است. آنها همچنین گفته‌اند که سرفه‌های شدید و کاهش وزن در آقای حبیبی کاملا مشهود است و نباید وی را با پابند و دستبند به بیمارستان منتقل کنند؛ چرا که کرامت انسانی این متهم صنفی در هر حال باید حفظ گردد و زندانبانان باید سریعا شرایط درمان وی در خارج از زندان را مهیا نمایند.

آقای حبیبی متاسفانه با لباس زندان و پابند و دستبند به بیمارستان اعزام شده بود و بیمارانی که متوجه شدند ایشان معلم هستند و بخاطر فعالیت صنفی زندانی شده‌اند با خانواده ابراز همدردی کردند و اجازه دادند تا آقای حبیبی زودتر معاینه گردد. یکی از اعضای کانون صنفی معلمان در حساب کاربری توئیتر خود از انتقال حبیبی با دست‌بند و پابند به بیمارستان خبر داد و نوشت: «وزن محمد حبیبی بصورت مشهود کم شده بود و سرفه می کرد؛ اما روحیه بالایی داشت».

در حالی اعزام محمد حبیبی به بیمارستان در روز یکشنبه صورت گرفت که دادیار ناظر بر زندان، ۴۵ روز پیش موافقت خود را اعلام نموده بود؛ اما مسئولین زندان تا روز یکشنبه اقدامی نکرده بودند. تاکنون دهها تشکل صنفی و مدنی داخلی و بین المللی به بازداشت وحشیانه محمد حبیبی و انتقال غیر قانونی وی به زندان تهران بزرگ و حکم دادگاه بدوی، اعتراض کرده اند.

حبیبی اردیبهشت امسال همزمان با تجمع معلمان در تهران بازداشت شد. دستگاه قضایی جمهوری اسلامی او را به ۱۰ سال و شش ماه زندان ۷۴ ضربه شلاق و همچنین ۲ سال ممنوعیت فعالیت در احزاب، گروه‌ها و دسته‌های سیاسی و اجتماعی و ممنوعیت خروج از کشور محکوم کرده است. آموزش و پرورش نیز پس از بازداشت، حقوق ماهیانه این معلم را قطع کرده است. این معلم در بند «مجرمین خطرناک» و «قاتلان» نگهداری می‌شود.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment