اعزام با ضرب و شتم ۳۰تن از زندانیان رجایی‌شهر کرج به بند معروف به رینگ خونین - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > اعزام با ضرب و شتم ۳۰تن از زندانیان رجایی‌شهر کرج به بند معروف به رینگ خونین

اعزام با ضرب و شتم ۳۰تن از زندانیان رجایی‌شهر کرج به بند معروف به رینگ خونین

زندانیان
ایران ـ اجتماعی

اعزام با ضرب و شتم ۳۰ تن از زندانیان رجایی‌شهر کرج به بند معروف به رینگ خونین

۳۰ تن از زندانیان زندان رجایی شهر کرج توسط ماموران زندان بصورت دسته جمعی مورد ضرب و شتم قرار گرفتند. این زندانیان سپس به سالن شماره ۹ در اندرزگاه ۳ که به “رینگ خونین” شهرت دارد، تبعید شدند. به این زندانیان بر اثر ضرب و شتم، آسیب‌های جدی وارد شده است.

با این وجود مسئولان زندان از اعزام این افراد به بهداری خودداری می‌کنند. در زندان رجایی شهر رینگ خونین به بندی اطلاق می‌شود که به دلیل ترکیب جمعیتی خاص و استفاده ابزاری مسئولان از آن، شاهد بیشترین نزاع ها و قتل‌های درون زندان است.

بنا به خبر دریافتی، جمعی متشکل از ۳۰ نفر از زندانیان زندان رجایی شهر کرج پس از آن که مورد ضرب و شتم ماموران قرار گرفتند، به سالن شماره ۹ در اندرزگاه ۳ که به رینگ خونین معروف است، منتقل شده‌اند.

این خبر حاکی‌ است که برخی از زندانیان که مورد هجوم واقع شده‌اند به دلیل ضرب و شتم دست‌ها و پاهایشان شکسته است. این زندانیان با وجود وضعیت وخیم جسمانی کماکان به دلیل تعلل مسئولان زندان از اعزام آنها به بهداری جلوگیر می‌شود و از خدمات درمانی محروم شده‌اند.

منابع مطلع می‌گویند که درگیری‌های گروهی هر از چند گاهی با نقش آفرینی رئیس زندان رخ می‌دهد و هر بار حدود ۱۰ تا ۱۵ نفر به دلیل جراحات وارده به بهداری اعزام می‌شوند یا در بسیاری از موارد نیز فردی کشته می‌شود.

در این آخرین درگیری ساختگی، تعدادی از زندانیان اندرزگاه ۴ که پیش از این در سلول‌های انفرادی جداگانه‌ای نگهداری می‌شدند، پس از اینکه بدون دلیل مشخصی مورد ضرب و شتم قرار گرفتند، همگی به سالن معروف یه رینگ خونین منتقل شدند.

در زندان رجایی شهر کرج برخی از سالن های این زندان را با چینش تعمدی زندانی‌های خاص در کنار یکدیگر تبدیل به تبعیدگاهی مرگبار کرده‌اند و از آن برای در معرض خشونت قراردادن زندانیان سرکش استفاده می‌کنند.

معروف است که سالن ۹ در اندرزگاه ۳ زندان رجایی ‌شهر کرج از هفت سال پیش که محمد مردانی ریاست این زندان را برعهده گرفت، کم کم به “رینگ خونین” این زندان شهرت یافت.

همیشه “رینگ خونین” شاهد تصفیه حساب و خشونت علیه زندانیانی بوده است که عمدتا خارج از حلقه‌ی مافیای این زندان قرار داشته‌اند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment