اعدام کریم زرگر بدلیل مسئولیت مؤسسه «راه معرفت» - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > اعدام کریم زرگر بدلیل مسئولیت مؤسسه «راه معرفت»

اعدام کریم زرگر بدلیل مسئولیت مؤسسه «راه معرفت»

اعدام کریم زرگر
ایران – اجتماعی

اعدام کریم زرگر بدلیل مسئولیت مؤسسه «راه معرفت»

رئیس سابق دانشکده صدا و سیما کریم زرگر ، که چندی پیش به همراه خانم مرجان داوری در رابطه با موضوع تبلیغ و ترویج جنبش عرفانی “اکنکار”، به اتهاماتی از جمله فساد فی الارض به اعدام محکوم شده بود در زندان رجایی شهر کرج اعدام شد.

روز سه‌شنبه ۱۰ بهمن ماه، کریم زرگر، موسس “موسسه راه معرفت” در زندان رجایی شهر کرج اعدام شد.
آقای زرگر متولد سال ۱۳۳۲ از اهواز، فارغ التحصیل حقوق قضایی از دانشکده حقوق دانشگاه تهران و دکترای حقوق دریایی از دانشگاه استرازبورگ فرانسه بود.

در مهرماه ۱۳۹۴ با تعطیلی و بازداشت مسئولان موسسه راه معرفت، کریم زرگر به همراه مرجان داوری بازداشت و به بند ۲۰۹ زندان اوین منتقل شد.
در روزهای ۲۵ تا ۲۷ مهر ۹۵ همچنین در روزهای ۲۱ و ۲۲ آذرماه ۹۵ جلسات دادگاه در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی تشکیل شد.
هر دو متهم در انتهای دادگاه با اتهاماتی از جمله فساد فی الارض بر اساس ماده ۲۸۶ قانون مجازات اسلامی به اعدام محکوم شدند.

وکیل مرجان داوری در این رابطه گفته بود ”پرونده از این قرار بود که موسسه ای بود به نام راه معرفت تشکیل شده بود، البته مرجان بیشتر به عنوان مترجم و مشاور همکاری داشت، شخص و اشخاص دیگری مسئول این موسسه بودند که ما به طور مفصل، در مورد این مسئله در پرونده توضیح دادیم که حدود ۸ هزار صفحه در پرونده بود. غیر از این، بحث اتهام افساد فی الارض تعریف خاصی دارد در قانون، که از نظر ما وکلا این اتهام شامل خانم داوری نمی‌شد. “

در تاریخ ۱۶ دیماه امسال حکم اعدام مرجان داوری در شعبه ۴۷ دیوان عالی کشور نقض شده است اما حکم اعدام کریم زرگر به تایید این مرجع قضایی رسیده و قطعی شده است.
یک منبع آگاه از نزدیکان آقای زرگر که نخواست نامش فاش شود گفت” سرانجام در سایه سکوت خبری، در تاریخ ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ حکم اعدام کریم زرگر، ۶۴ ساله در زندان رجایی شهر کرج به اجرا درآمد. “

جنبش اکنکار به انگلیسی: eckankar  یک جنبش معنوی است که در سال  ۱۹۶۵ میلادی در ایالات متحده بنیان گذاشته شد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

پيغام(1)

  • Anon
    بهمن 24, 1396 at

    Please take a moment and sign this petition http://fb.me/3b2ygLsLX . Please help us stop the execution of Marjan Davari @FreeMarjan #FreeMarjan

كامنت گذارى

1 Comment