ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > اعدام قریب‌الوقوع زندانیان سیاسی زانیار و لقمان مرادی و کلیپ استمداد پدر آنها

اعدام قریب‌الوقوع زندانیان سیاسی زانیار و لقمان مرادی و کلیپ استمداد پدر آنها

اعدام قریب‌الوقوع
ایران – اجتماعی 

اعدام قریب‌الوقوع زندانیان سیاسی زانیار و لقمان مرادی و کلیپ استمداد پدر آنها

بر اساس گزارشات رسیده قرار است زانیار و لقمان مرادی دو هموطن کرد که حدود ۹ سال است زیر حکم اعدام در زندان های ایران در حبس می‌باشند، در سحرگاه شنبه ۲۳دی ماه به چوبه دار سپرده شوند.
این دو زندانی، زانیار و لقمان مرادی از ۱۱ مرداد ماه ۱۳۸۸ توسط نیروهای امنیتی در شهر مریوان در استان کردستان بازداشت شدند. آنها به مدت ۹ ماه در بازداشتگاه ستاد خبری اداره اطلاعات شهر سنندج (وزارت اطلاعات)، برای اخذ اعترافات اجباری «تحت فشار و شکنجه شدید روحی و جسمی» قرار گرفتند.
آنها پس ‎از نزدیک به ۶ ماه به زندان مرکزی سنندج و از آنجا به بند ۲۰۹ زندان اوین تهران منتقل شدند. زانیار و لقمان مرادی اول دی ماه سال ۱۳۸۹ در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست جلاد قوه قضائیه قاضی صلواتی محاکمه و به اتهام «محاربه از طریق عضویت در یک گروه مخالف نظام و ترور فرزند امام جمعه مریوان» به اعدام در ملاعام محکوم شدند.

این حکم ۱۸ تیرماه سال ۱۳۹۰ توسط دیوان عالی کشور تائید و این دو زندانی به زندان رجایی شهر کرج منتقل شدند و تا کنون در این زندان نگهداری می‎شوند.
زانیار و لقمان مرادی در مراحل مختلف دادرسی و همینطور از طریق انتشار نامه هایی اتهامات منتسب به خود را تکذیب کردند و طرح چنین پرونده ای را با اغراض سیاسی دانستند که آنان را در جایگاه قربانیان قرار داده است.
آنها اعلام کرده اند که اعترافاتشان تحت شکنجه و به اجبار بوده است. آنها گفته اند:
« ما قربانیان شکنجه های بیرحمانه ی اداره اطلاعات سنندج هستیم و تمام اتهاماتی که به ما زده‌اند را تکذیب می کنیم و هیچ کدام از این اتهاماتی که به ما زده‌اند را قبول نداریم، از تمام گروه ها و سازمان های حقوق بشر تقاضامندیم که با عاملین شکنجه های بیرحمانه اطلاعات سنندج برخورد قانونی کنند. »

در خاتمه نظر شما را به ویدئو پیام استمداد پدر زانیار مرادی برای نجات جان فرزندانش جلب می‌کنیم:

 

 به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment