ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > اعتصاب کارگران فولاد اهواز به گُل نشست؛ تحقق بخشی از خواسته‌ها

اعتصاب کارگران فولاد اهواز به گُل نشست؛ تحقق بخشی از خواسته‌ها

اعتصاب فولاد اهواز
ایران ـ کارگری

اعتصاب کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز به گُل نشست؛ تحقق بخشیازخواسته‌ها

کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز پس از۲۶روز اعتصاب و تجمعات اعتراضی بی‌وقفه به بخش مهمی از خواست‌های خود دست یافتند.

بر پایه گزارش واصله، کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز پس از 26 روز اعتصاب و تجمعات بی وقفه در مقابل استانداری خوزستان و راهپیمائی های متعدد در سطح شهر اهواز موفق به دریافت ۲ ماه از ۳ ماه حقوق معوقه و عیدی خود شدند.

کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز که از روز دوم اسفندماه ۱۳۹۶دست به اعتصاب زده بودند با مصائب بی‌شماری در روند اعتراضات خود مواجه شدند و علیرغم بی توجهی‌های محض کارفرما و مسئولین استانداری خوزستان به خواست‌هایشان و همچنین تهدیدات و بازداشت‌هایی که از سوی نیروهای انتظامی و امنیتی صورت گرفت، لحظه‌ای در مبارزه برای دستیابی به مطالبات بر حق‌شان از پای ننشستند  و متحد و مصمم  تا ظهر روز یکشنبه ۲۷ اسفندماه به اعتصاب و تجمعات روزانه خود در مقابل استانداری خوزستان ادامه دادند.

بدون تردید اعتصاب ۲۶ روزه کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز برگ درخشانی از مبارزات سخت و طاقت فرسای طبقه کارگر ایران در مقابله با شریط مشقت‌باری است که سیستم سرمایه‌داری حاکم بر کشور به ما کارگران تحمیل کرده است و می‌تواند راهنمای عمل ما کارگران در سراسر کشور در مبارزه برای دستیابی به خواست‌هایمان باشد.

هر چند این مبارزه بر سر دریافت حقوق معوقه و شرایط سختی بود که کارفرما به کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز تحمیل کرده بود، اما این موفقیت و تجارب گرانبهای آن می‌تواند راه گشای پیشروی ما کارگران ایران در مبارزه برای دستیابی به یک زندگی انسانی و پایان دادن به شرایط مصیبت بار موجود باشد.

با آرزوی موفقیت برای کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز و دیگر کارگران مقاوم و خستگی‌ناپذیر کشورمان در سال نو و امید به نوروز واقعی در ایران زمین و  پایان یافتن مصائبی که در سال ۱۳۹۶ به همه کارگران ایران تحمیل شد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment