ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > اعتصاب کارگران گروه ملی فولاد اهواز برای دومین روز

اعتصاب کارگران گروه ملی فولاد اهواز برای دومین روز

اعتصاب کارگران گروه ملی فولاد اهواز
ایران ـ کارگری

اعتصاب کارگران گروه ملی فولاد اهواز برای دومین روز

بنا به خبر دریافتی روز چهارشنبه ۴ بهمن ۳۵۰۰ کارگر گروه ملی فولاد اهواز دومین روز اعتصاب متحدانه خود را پشت سرگذاشتند

مدیریت شرکت درروز قبل با واریز بخشی از حقوق آبان ماه  کارگران ،سعی کردند آنان را ترغیب به پایان اعتصاب کنند، اما کارگران نه اینکه اعتصاب خود را پایان ندادند، بلکه امروز در دومین روز آن، متحدانه‌تر از پیش به اعتراض خود ادامه دادند.
طبق خبرهای رسیده، مدیریت شرکت امروز نیز باقیمانده‌ی حقوق آبان ماه را به حساب کارگران واریز کرد؛ اما کارگران اعلام کردند که باید حداقل یک حقوق دیگر از مطالبات معوقه‌ی آنان  واریز شود تا تصمیم بگیرند که به اعتصاب ادامه دهند و یا نه.

طبق گزارشات ارسال شده در شیفت عصر ،حراست و مدیران تولید تلاش کردند باتهدید، کارگران را وادار به شکستن اعتصاب کنند اما قادر به اینکارنشدند.
لازم به ذکر است که تمام ۴ شیفت موجود در این شرکت با هم متحدانه در اعتصاب به سر میبرند.

گروه ملی فولاد اهواز در کل از 5 کارخانه به نام‌های تولید شمش فولاد، لوله سازی،کوثر باتولید میلگرد، بخش یک با ۲ خط تولید میلگرد،ب خش دو با2خط تولید تیرآهن تشکیل شده است که در ۴ شیفت با ۳۵۰۰ کارگر به تولید مشغول است.

مهمترین مطالبات کارگران به قرار زیر است :

۱-پرداخت باقی حقوق های معوقه
۲-تعیین زمان دقیق و ثابت برای پرداخت بموقع دستمزدها
۳-پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی و برقراری بیمه تکمیلی
۴-تسریع در راه اندازی کارخانجات تولیدی
۵-برکناری مدیران ناکارآمد سابق
کارگران تاکید کردند تا احقاق خواسته هایشان به اعتصاب خود ادامه خواهند داد.

یادآوری می‌شود که گروهی از این کارگران در۲۱ مردادماه امسال نیز در ادامه پیگیری مطالبات مزدی خود به صورت نمادین با پهن کردن سفره خالی مقابل ساختمان شعبه مرکزی بانک ملی در خواست وصول مطالبات خود را کرده بودند.
آنها گفته بودند که روز به روز بر بدهی‌های کارگران گروه ملی فولاد اهواز افزوده می‌شود؛ ولی ما شاهد هیچ راه حل مناسبی از سوی مسئولان بانک ملی که اخیرا مالکیت شرکت ملی فولاد اهواز را بر عهده گرفته، مشاهده نمی‌کنیم.

بنا به گفته کارگران، در کارخانه گروه ملی فولاد اهواز حدود ۴ هزار کارگر و کارمند شاغل هستند که از چندین سال پیش مطالبات مزدی خود را با تاخیر دریافت می‌کنند.
گفتنی است شرکت ملی فولاد ایران یکی از بنگاه‌های اقتصادی متعلق به گروه سرمایه‌گذاری امیرمنصور آریا است که پس از پیگیری قضایی ماجرای اختلاس ۳ هزار میلیاردی، مالکیت آن به بانک ملی واگذار شده است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment