ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > اعتصاب کارگران گروه ملی صنعت فولاد اهواز برای دومین روز

اعتصاب کارگران گروه ملی صنعت فولاد اهواز برای دومین روز

اعتصاب گروه ملی فولاد اهواز
ایران – کارگری

اعتصاب کارگران گروه ملی صنعت فولاد اهواز برای دومین روز

امروز دوشنبه ۳۰ بهمن ماه برای دومین روز متوالی و در ادامه اعتصاب کارگران گروه ملی صنعتی فولاد اهواز در اعتراض به سه ماه حقوق معوقه، آنها دست از کار کشیدند و تعداد زیادی از آنها مقابل ساختمان مدیریت این شرکت تجمع نموده و خواهان پاسخی مشخص از سوی مدیریت شرکت بودند.

بر اساس اخبار رسیده، بعد از گذشت چند ساعت “گزینی” عضو هیئت مدیره این شرکت در بین کارگران معترض حاضر شده و به صراحت اعلام مینماید که مالک جدید شرکت (موسوی) هیچگونه پولی جهت پرداخت دستمزدهای کارگران نداشته و میبایست تا سال آینده صبر نمائید.

بعد از آن که از طرف کارفرما اعلام شد که پولی برای پرداخت مطالبات کارگران ندارد، کارگران تصمیم گرفتند به اعتصاب خود تا حصول نتیجه ادامه داده و همینطور صبح روز چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ نیز تجمع اعتراضی خود را مقابل ساختمان استانداری خوزستان برگزار نمایند.

تعدادی از ۳۵۰۰ کارگر اعتصابی گروه ملی صنعتی فولاد ایران در اهواز، از سوی کارفرمای خصوصی این کارخانه تهدید به «ثبت غیبت از کار، محروم شدن از مزایای پرسنلی در روزهای عدم کارکرد، اخراج و معرفی به مراجع ذیصلاح»‌ شدند.

یادآوری می‌شود که صبح روز ۲۹ بهمن نیز کارگران گروه ملی فولاد اهواز، جلوی درب ورودی کارخانه دست به یک تجمع اعتراضی به خاطر دریافت نکردن ۳ ماه دستمزد معوقه، زده بودند و بعد از مسدود کردن درب کارخانه گفته بودند تا تسویه مطالباتشان اجازه تولید نخواهند داد.

گفتنی است که  کارگران گروه ملی فولاد اهواز در تاریخ ۳ بهمن‌ماه امسال نیز در اعتراض به عدم پرداخت حقوق خود دست به اعتصاب زده و کلیه خطوط تولیدی کارخانجات را متوقف کردند.

درآن تاریخ مدیریت گروه ملی فولاد پس از سه ماه بی حقوقی پرسنل، تنها چهل درصد از حقوق آبان ماه را به حساب کارگران این شرکت واریز کرده بود که این مسئله باعث اعتراض کارگران و مصمم شدن آنان برای ادامه اعتصاب تا احقاق حق خود شد.

کارگران گروه ملی فولاد اهواز آن عمل را دهن کجی به خود دانستند وآن را نشان دهنده عمق بی توجهی و بی تفاوتی مسئولین به وضع معیشت خود تلقی کرده بودند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment