ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > ادامه اعتصاب کارگران کشتارگاه صنعتی ایلام در اعتراض به عدم پرداخت حقوق

ادامه اعتصاب کارگران کشتارگاه صنعتی ایلام در اعتراض به عدم پرداخت حقوق

کشتارگاه
ایران – کارگری

ادامه اعتصاب کارگران کشتارگاه صنعتی ایلام در اعتراض به عدم پرداخت حقوق

براساس گزارشات رسیده، روز دوشنبه ۷ اسفند ماه، کارگران کشتارگاه ایلام برای دومین روزمتوالی، به اعتصابشان در اعتراض به عدم پرداخت حقوق و نداشتن امنیت شغلی ادامه دادند.

از روز یکشنبه ۶ اسفند ماه، کارگران شاغل در کشتارگاه صنعتی ایلام در اعتراض به پرداخت نشدن مطالباتشان، اعتصاب کرده اند.
در همین رابطه، رئیس سازمان جهاد کشاورزی ایلام از اختلال در روند ذبح دام در کشتارگاه صنعتی ایلام خبر داد و گفت: فعالیت این کشتارگاه به علت پرداخت نشدن مطالبات کارگران و نبود رغبت مدیرعامل آن به ادامه فعالیت، در هاله ای از ابهام قرار دارد.

او در ادامه گفت: از دیروز روند کشتار در این واحد صنعتی دچار اختلال شده است به گونه ای که کارگران دیروز با هدف دریافت مطالبات خود دست به اعتصاب زدند و این تجمع عملا باعث تعطیلی کشتارگاه شد اما امروز با صحبت های مسئولان ظاهرا قانع شده اند و کشتارگاه امروز به صورت موقت اقدام به ذبح احشام کرد.

سید محمدتراب میری با بیان اینکه در شرایط کنونی هیچ گونه امیدی به بهبود اوضاع کشتارگـاه صنعتی ایلام نیست، افزود: تداوم این روند به فعالیت قصابان لطمه وارد می سازد و فرصت برای کشتار غیر مجاز دام نیز مهیا می شود.
میری افزود: مدیرعامل و مالک کشتارگـاه با بیان اینکه این واحد صنعتی از نظر اقتصادی و درآمدزایی مقرون به صرفه نیست با اظهار پشیمانی از خرید آن اعلام کرده است که دیگر هیچ گونه تمایلی برای ادامه فعالیت تنها کشتارگـاه صنعتی ایلام ندارد.

او اضافه کرد: سازمان خصوصی سازی کشور هنگام فروش این واحد که زیر نظر پشتیبانی امور دام اداره می شد بدون مشورت با مسئولان استان اقدام به فروش آن به یک سرمایه‌گذار غیر بومی کرد و اکنون این انتقال غیر کارشناسانه کشتارگـاه به یک معضل برای استان ایلام تبدیل شده است.
او گفت: با توجه به شرایط نامعلوم کشتارگـاه در حال رایزنی و پیگیری تعیین تکلیف وضعیت کشتارگـاه و بازگشت آن به حیطه اختیارات شرکت پشتیبانی امور دام هستیم.
میری تاکید کرد: باید هرچه زودتر برای جلوگیری از مشکلات بعدی، وضعیت کشتارگاه ایلام تعیین تکلیف شود.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment