ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > اعتصاب کارگران کارخانه روغن نباتی جهان زنجان بخاطر عدم پرداخت ماه‌ها حقوق

اعتصاب کارگران کارخانه روغن نباتی جهان زنجان بخاطر عدم پرداخت ماه‌ها حقوق

اعتصاب روغن نباتی جهان زنجان
ایران ـ کارگری

اعتصاب کارگران کارخانه روغن نباتی جهان زنجان دراعتراض به عدم پرداخت ماه ها حقوق و حق بیمه

چهارشنبه ۱۱ بهمن ماه، کارگران این کارخانه در ادامه اعتصاب می گویند تا حق و حقوق پرداخت نشود، تولید نمی‌کنیم. کارگران کارخانه روغن نباتی جهان زنجان از هفته گذشته تا به امروز در اعتراض به عدم پرداخت ماه ها حقوق وحق بیمه دراعتصاب بسر می برند.

بنابر گزارشات رسیده، از هفته گذشته روند تولید کارخانه روغن نباتی جهان تغییر یافته و کارگران در نتیجه عدم پرداخت حقوق آنها از سوی کارفرما با وجود اینکه در شرکت حضور پیدا می‌کنند، ولی تولید ندارند.
کارگری در این باره گفت: کارگران در کارخانه حضور دارند، اما تولید ندارند و خواستار پرداخت حقوق خود از سوی کارفرما هستند.

این کارگر با اشاره به اینکه حقوق کارگران چند ماه عقب افتاده و حق بیمه آنها نیز از سوی کارفرما پرداخت نشده است، اضافه کرد: خواسته کارگران پرداخت حقوق آنها است.

او در ادامه افزود: داستان کارخانه از آنجایی  آغاز شد که اجرای احکام بیمه در حدود ۷۰۰ میلیون تومان روغن خام را توقیف کرد.
خاطره ماههای آخر سال گذشته هیچ گاه از یاد کارگران اخراجی روغن نباتی جهان پاک نمی‌شود، در روزهای سرد زمستان نزدیک به سال جدید نگرانی را به سفره‌های کارگران بیکار شده برده بود و این کارگران دست به تجمعات اعتراضی مختلف ‌زدند، هرچند که با آغاز سال 96 تعدادی از کارگران به سرکارهایشان برگشتند اما عده‌ای غزل خداحافظی را خوانده و برای همیشه قید جهان را زدند.

قبل از اخراج کارگران در بهمن ماه سال گذشته، کارخانه روغن جهان با ۲۳۰ کارگر در همه بخشها در حال فعالیت بود که ۲۰۰ کارگر اخراج شدند که بعد از پایان یافتن تجمعات اعتراضی و تامین مواد اولیه ۱۲۰ کارگر به کارهایشان برگشتند و  به ۸۰ نفر دیگر نیز  برگه عدم نیاز صادر شد که این کارگران نیز با تجمعات اعتراضی متعدد در مقابل ادارات استان به دنبال گرفتن حق حقوق خود بودند که به خاطر همین مطالباتشان حکم توقیف اموال نیز گرفتند.

یادآوری می‌شود که کارخانه روغن نباتی جهان در کیلومتر 16 بزرگراه زنجان – قزوین واقع شده و با بیش از 50 سال فعالیت از بزرگترین و قدیمی‌ترین کارخانجات تولید روغن در ایران است که انواع روغن‌های نباتی از جمله روغن‌های مایع و قنادی و کره گیاهی را تولید می‌کرد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment