ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > اعتصاب و اعتراض کارگران کارخانه ایران پوپلین در دومین روز

اعتصاب و اعتراض کارگران کارخانه ایران پوپلین در دومین روز

اعتصاب در ایران پوپلین
ایران – کارگری

اعتصاب و اعتراض کارگران کارخانه ایران پوپلین در دومین روز

کارگران کارخانه ایران پوپلین رشت روز یکشنبه ۲۰ اسفندماه ۱۳۹۶ برای دومین روزمتوالی، به اعتصاب و تجمعشان دراعتراض به عدم پرداخت ۳ماه حقوق ،عیدی وحق سنوات ادامه دادند. دو روز اعتصاب منجر به پرداخت بخشی از مطالبات کارگران شد.

منابع خبری محلی گزارش کردند روز شنبه ۱۹ اسفندماه ۱۳۹۶ دراولین روز اعتصاب، عیدی کارگران و روز یکشنبه ۲۰ اسفندماه در دومین روز اعتصاب حقوق ماه های دی و بهمن کارگران پرداخت شد. اما حق بیمه کارگران کارخانه ایران پوپلین که از حقوشان کسرشده است کماکان به حساب سازمان تامین اجتماعی واریز نشده است و ازپرداخت حق سنوات این کارگران هم خبری درمیان نیست.

کارگران در این تجمع در بنرنوشته هایی نسبت به نحوه مدیریت این شرکت اعتراض کردند. در این بنرها، نوشته شده بود:
«مدیران نالایق عامل بروز بحران در شرکت ایران پوپلین»
«مدیران شرکت ایران پوپلین زندگی می کنند کارگران شرکت گدایی می کنند»

یکی از کارگران در حاشیه این تجمع قبل از اینکه حقوق دی و بهمن آنها پرداخت شود با بیان اینکه ۳ ماه است که حقوق نگرفته ایم اظهار داشت: مسئولان چه زمانی می خواهند حقوق ما را پرداخت کنند؟ پرداخت در شب عید برای ما فایده ای ندارد.
وی افزود: روز گذشته بعد از تجمع عیدی ما پرداخت شد که همه ما این مبلغ را صرف بدهکاری های خودمان کردیم.

این کارگر شرکت ایران پوپلین در ادامه با بیان اینکه اعتراض ما علاوه بر سه ماه حقوق معوق و سنوات درباره رد کردن بیمه نیز است گفت: متأسفانه مسئولان شرکت ۲ماه از بیمه سال ۹۲ و ۳ماه از ۹۳ و ۱ماه از بیمه آبان ۹۵ کارگران شرکت را رد نکرده اند و این موارد نیز از حقوق ماست که در این خصوص نیز همه کارگران معترض هستند.

یکی از کارگران شرکت ایران پوپلین، بیان کرد: دقایقی پیش بعد از ۲ روز تجمع و تحصن کارگران شرکت حقوق دی و بهمن سال جاری پرداخت شد این در حالی است که مبلغ عیدی بعد از تجمع دیروز پرداخت شده بود.
وی افزود: گفته شده حقوق اسفند احتمالا تا پایان سال یا سال دیگر پرداخت می شود البته وضعیت پرداخت بیمه ماه هایی که از حقوق کارگران کسر شده اما بیمه شان رد نشده هنوز مشخص نیست.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment