ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > اعتصاب کارگران شهرداری منطقه ۲ آبادان و تجمع کارگران شهرداری منطقه ۶ اهواز

اعتصاب کارگران شهرداری منطقه ۲ آبادان و تجمع کارگران شهرداری منطقه ۶ اهواز

اعتصاب کارگران شهرداری
ایران – کارگری

اعتصاب کارگران شهرداری منطقه ۲ آبادان و تجمع کارگران شهرداری منطقه ۶ اهواز

براساس گزارشات دریافتی، امروز سه شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۷، کارگران منطقه ۲ شهرداری آبادان در اعتراض به پرداخت نشدن ۴ماه حقوق عقب افتاده شان دست به تجمع اعتراضی و اعتصاب زدند. در ادامه اعتصاب کارگران شهرداری منطقه ۲ آبادان، آنها به دلیل ۴ ماه عقب افتادگی حقوق، این شهرداری را تعطیل کردند.

اعتصاب کارگران شهرداری منطقه ۲ آبادان در شرایطی صورت می‌گیرد که در اردیبهشت ماه سال جاری نیز یکی از کارگران خدماتی شهرداری ناحیه دو منطقه ۳ آبادان، در اعتراض به مشکلات کاری، مقابل شهرداری منطقه ۲، خود را به آتش کشید و با ۸۰ درصد سوختگی به بیمارستان منتقل شد.

باید یادآوری کنیم که در خرداد ماه سال جاری نیز، حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ کارگر بخش خدماتی و فضای سبز مناطق دو و سه شهرداری با همراهی کارگران آتش نشانی مقابل ساختمان شهرداری مرکزی برای وصول مطالبات معوقه خود دست به تجمع اعتراضی زده بودند.

گفته می‌شود، بدهی شهرداری آبادان به پیمانکاران و کارگران شهرداری آبادان که بیش از سه هزار میلیارد ریال می‌باشد، زمینه ساز اعتصاب کارگران شهرداری بوده است. همچنین شهرداری بیش از ۶۰۰ میلیارد ریال بابت پرداخت حق بیمه هفت تا نه ماه نیروی انسانی به سازمان تامین اجتماعی بدهکار است.

علی‌رغم اعتراضات مکرر کارگران شهرداری آبادان تاکنون هیچ مقام و مسئولی پاسخگوی خواسته‌ها و مطالبات کارگران نبوده است.

بیشتر بخوانید: تجمع اعتراضی کارگران شهرداری مرکزی آبادان و لامرد در اعتراض به معوقات مزدی و اخراج

تجمع اعتراضی کارگران فضای سبز شهرداری منطقه ۶ اهواز

اعتصاب کارگران شهرداری

روز چهارشنبه ۱۴شهریور ۱۳۹۷، جمعی از کارگران خدمات شهری و فضای سبز شهرداری منطقه ۶ اهواز در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق عقب مانده چند ماهه خود، در مقابل درب ورودی شهرداری این شهر تجمع اعتراضی برگزار کردند.

پیش از این نیز در ‌روز سه شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۷، کارگران منطقه ۶ شهرداری اهواز در اعتراض به نپرداختن مطالبات شان دست از کار کشیده و اعتصاب کردند و بدنبال این اعتصاب، زباله ها در سطح خیابان های این مناطق مانده و جمع آوری نشد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment