ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > اعتصاب کارگران شرکت کارتن ایران در اعتراض به اخراج ۴ نفر از کارگران

اعتصاب کارگران شرکت کارتن ایران در اعتراض به اخراج ۴ نفر از کارگران

اعتصاب کارگران
ایران – کارگری

اعتصاب کارگران شرکت کارتن ایران در اعتراض به اخراج ۴ نفر از کارگران این شرکت

کارگران شرکت کارتن ایران چند روز است که در اعتراض به اخراج ۴ نفر از همکاران خود دست به اعتصاب زده‌اند. اعتصاب کارگران شرکت کارتن ایران در محله شادآباد تهران از روز دوشنبه ۴ شهریور ماه ۱۳۹۷ تاکنون ادامه دارد. کارگران این شرکت در این مدت دست از کار کشیده و دست به تحصن زده‌اند.

در رابطه با اعتصاب کارگران، اصغر عبادی رییس شورای کار شرکت کارتن ایران گفت: «مدیریت شرکت از ابتدای هفته دستور اخراج ۴ نفر از کارگران را (۲ نفر به بهانه اتمام قرارداد و ۲ نفر به بهانه مشکل انضباطی) صادر کرده است. گفتنی است ۲ نفر اخیر که به ادعای شرکت مشکل انضباطی داشته‌اند، خطایی در داخل شرکت مرتکب نشده‌اند.»

رییس شورای کار شرکت کارتن ایران در ادامه گفت: «در اعتراض به این تصمیم مدیریت شرکت، کارگران شرکت کارتن ایران  از روز دوشنبه ۵ شهریور ۱۳۹۷، دست از کار کشیدند. علاوه بر این، مدیریت از روز سه شنبه نیز، نگهبانی شرکت را ملزم کرده که بیست نفر از کارگران را به داخل راه ندهد. هم‌اکنون شرکت ۲۶۷ نفر پرسنل دارد که ۱۲ نفر از آنها رسمی و باقی قراردادی هستند.»

او در ادامه تصریح کرد: «اخیرا شایعاتی مبنی بر قصد مدیریت بر تعدیل نیرو به دلیل کاهش ظرفیت تولید، انتشار یافته است. این امر بر التهاب در بین کارکنان شرکت دامن زده است. ما اخراج این ۴ نفر را در ابتدای هفته و راه ندادن این بیست نفر را در راستای همین شایعه نگران‌کننده می‌دانیم.»

عبادی به مشکل دیگری نیز که اخیرا در ایجاد التهاب در فضای شرکت دامن زده، اشاره کرد و گفت: «در یک ماه اخیر، مدیریت شرکت، حراست جدیدی را به کار گمارده که نحوه حضور او در محیط شرکت، موجبات نارضایتی کارکنان را فراهم آورده است.»

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment