اعتصاب کارگران شرکت نفت فلات قاره در جزیره خارک و راهپیمایی کارگران ورزشگاه آزادی - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > اعتصاب کارگران شرکت نفت فلات قاره در جزیره خارک و راهپیمایی کارگران ورزشگاه آزادی

اعتصاب کارگران شرکت نفت فلات قاره در جزیره خارک و راهپیمایی کارگران ورزشگاه آزادی

اعتصاب کارگران
ایران ـ کارگری

اعتصاب کارگران و کارکنان پیمانکاری شرکت نفت فلات قاره در جزیره خارک و راهپیمایی کارگران ورزشگاه آزادی

کارگران و کارکنان پیمانکاری شرکت نفت فلات قاره در جزیره خارک، دست‌ از کار کشیدند

گزارش واصله از جزیره خارک حاکی از اعتصاب کارگران و کارکنان شرکت نفت فلات قاره است. در این گزارش آمده است که اعتصاب کارگران و کارکنان پیمانکاری شاغل در شرکت نفت فلات قاره واقع در جزیره خارک، روز دوشنبه ۱۵ مردادماه ۱۳۹۷ در اعتراض به کاهش دستمزدشان به میزان ۵۰۰ هزار تومان، بوده است. آنها به این دلیل، اقدام به تجمع اعتراضی در ساختمان اداری کرده‌اند.

در رابطه با اعتصاب کارگران و کارکنان پیمانکاری شرکت نفت فلات‌ قاره در منطقه عملیاتی خارک، گفته شده است که تا ساعت ارسال این گزارش، هیچ مسئولی حاضر به پاسخ‌گویی به اعتصاب‌کنندگان نشده است و نفرات را در ساختمان امور اداری بلاتکلیف در انتظار نگه داشته‌اند. در گزارشی دیگر که به خبر خبرگزاری تسنیم استناد شده هم آمده که «کارفرما از پذیرش خواست کارگران خودداری کرده است.»

علت اعتصاب کارگران و کارکنان این شرکت، کم شدن مبلغی بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار تومان از حقوق آنهاست؛ موضوعی که اعتصاب کنندگان خواستار پیگیری آن شده‌اند. این گزارش در ادامه می‌افزاید که «اصرار و پافشاری کارگران نهایتا رئیس اطلاعات خارک را مجبور کرد تا وارد عمل شود و با نماینده کارگران و نفر حاضر حراست فلات قاره در پشت درهای بسته شروع به صحبت نماید. نتیجه این گفت‌وگو این شد که وی قرار گذاشت مسئله کارگران را پیگیری کند.

راهپیمایی کارگران ورزشگاه آزادی در اعتراض به اخراج همکاران خود و معوقات مزدی

روز یکشنبه ۱۴ مردادماه ۱۳۹۷ شماری از کارگران ورزشگاه آزادی در اعتراض به اخراج ۶ تن از همکاران‌شان و عدم پرداخت حق سنوات خود، دست از کار کشیدند. آنها که تعدادشان ۲۰ تن اعلام شده است، پس از اینکه در محوطه ورزشگاه اقدام به تجمع کردند به سوی وزارت ورزش، دست به راهپیمایی زدند.

این کارگران سپس به هدف ابلاغ اعتراض خود به مدیرعامل شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور، وارد این شرکت شدند. کارگران ورزشگاه آزادی، در نهایت به دلیل پشتکار و پافشاری بر خواسته خود، توانستند ۶ تن از همکاران اخراجی خود را به کار بازگردانند و قول پرداخت مطالبات معوقه خود را از کارفرما بگیرند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment