ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > اعتصاب کارگران سد شفارود در اعتراض به وعده‌های توخالی مسئولان

اعتصاب کارگران سد شفارود در اعتراض به وعده‌های توخالی مسئولان

اعتصاب سد شفارود
ایران – کارگری

اعتصاب کارگران سد شفارود در اعتراض به وعده‌های توخالی مسئولان

تهدید کارگران معترض به اخراج از کار توسط مسئولان کار

روز پنج شنبه ۱۷ اسفندماه ۱۳۹۶، کارگران سد شفارود دراعتراض به عدم پرداخت ماه ها حقوق و وعده های توخالی مسئولان شهرستان واستان دست به اعتصاب زدند.

کارفرما وعواملش بجای پاسخگویی به مطالبات کارگران، با ایجاد جو ارعاب، معترضین را به اخراج از کار تهدید کرد.
بنا به گزارش مورخ ۱۸ اسفند یک منبع خبری محلی، کارگران سد شفارود با ۴ ماه حقوق معوقه و سنوات و عیدی سال ۱۳۹۶ همچنان دستانی خالی از پول دارند.

بنا به همین گزارش، یک منبع کارگری در سد شفارود رضوانشهر، شامگاه جمعه با بیان اینکه کارگران این سد ۴ ماه حقوق معوق دارند اظهار داشت: قبل اعتصاب سد شفاروداز این، مسئولان به ما وعده داده بودند همه مطالبات کارگران تا پایان سال پرداخت می‌شود اما اکنون زمزمه‌هایی به گوش ما رسیده است که مسئولان قصد پرداخت مطالبات را ندارند.

وی افزود: یکی از مسئولان آب منطقه‌ای گفته است حقوق کارگران تا ۲۵ اسفندماه پرداخت می‌شود اما با تحرک فعلی به نظر می‌رسد مسئولان نمی‌خواهند معوقات کارگران را به موقع پرداخت کنند.
این منبع کارگری سد شفارود گفت: اکنون کارگران شرکت ژیان ۴ ماه حقوق معوق و عیدی و سنوات سال ۹۶ را به عنوان مطالبه دارند و کارگران یکی دیگر از پیمانکاران هم ۵ ماه حقوق معوق و عیدی و سنوات را دریافت نکرده‌اند.

وی ادامه داد: متأسفانه مسئولان شهرستان و استان به وعده‌های خودشان در خصوص مطالبات کارگران عمل نمی‌کنند در حالی که این پروژه یک پروژه فاینانس است و به قول نماینده مجلس این شهرستان هیچ مشکل اعتباری نباید داشته باشد.
این منبع کارگری در پایان گفت: روز گذشته کارگران سد در اعتراض به عدم پرداخت حقوق دست از کار کشیدند ولی مسئولان اقدام به تهدید کارگران کردند و حتی برخی می‌گفتند معترضین را اخراج می‌کنیم.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment