ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > اعتصاب کارگران زمزم آذربایجان و تجمع کارگران خدمات مهندسی خط و ابنیه خراسان+کلیپ

اعتصاب کارگران زمزم آذربایجان و تجمع کارگران خدمات مهندسی خط و ابنیه خراسان+کلیپ

ایران – کارگری

اعتصاب کارگران زمزم آذربایجان و تجمع اعتراضی کارگران خدمات مهندسی خط و ابنیه فنی خراسان

اعتصاب کارگران زمزم آذربایجان در اعتراض به عدم پرداخت حقوق و نگرانی از امنیت شغلی

کارگران شرکت زمزم آذربایجان صبح روز شنبه ۶ مردادماه ۱۳۹۷، دست از کار کشیده و اقدام به اعتصاب کردند. اعتصاب کارگران این شرکت در اعتراض به سیاست‌های مدیر عامل این مجموعه و اخراج گروهی از همکاران خود می‌باشد. یادآوری می‌شود که شرکت زمزم آذربایجان که یکی از برندهای معروف در تولید نوشابه، دوغ و دلستر است، در کیلومتر ۲۰ جاده تبریز، جنب پلیس راه واقع است.

کارگران شرکت زمزم آذربایجان که این روزها دچار مشکل شده است، بر این عقیده‌اند که کارخانه تولید و فروش دارد؛ اما به سبب ضعف در اداره مجموعه، با اعمال سیاست تعدیل نیرو، چندین نفر را اخراج کرده‌اند و این احتمال وجود دارد که با تعطیلی خط تولید، سایر کارگران نیز از کار بیکار شوند. اعتصاب کارگران علاوه بر اعتراض به تعدیل نیرو، در مخالفت با عقب‌افتادگی حقوق‌شان نیز می‌باشد.

تجمع اعتراضی کارگران شرکت خدمات مهندسی خط و ابنیه فنی خراسان

اعتصاب کارگران

در یک حرکت اعتراضی دیگر صبح روز شنبه ۶ مردادماه ۱۳۹۷ گروهی از کارگران شرکت خدمات مهندسی خط و ابنیه فنی منطقه خراسان در محل کار خود به تجمع اعتراضی پرداختند. برپایه گزارش دریافتی، بدنبال برگزاری تجمعات صنفی کارگران تراورس در نقاط مختلف کشور، صبح روز شنبه شماری از کارگران شرکت خدمات مهندسی خط و ابنیه فنی منطقه خراسان دست به یک تجمع اعتراضی زدند.

تاخیر سه ماهه در پرداخت مطالبات مزدی  و بیمه‌ای این کارگران و نداشتن امنیت شغلی به سبب داشتن قراردادهای کوتاه‌مدت باعث نگرانی این کارگران شده است.

بیشتر بخوانید: کارگران راه‌آهن تبریز در اعتراض به عدم پرداخت حقوق معوقه و دیگر مطالبات، اعتصاب کردند

بیشتر بخوانید: بیانیه شورای هماهنگی کارگران‌ و کارکنان خط و ابنیه‌فنی راه‌آهن برای وصول مطالبات

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment