اعتصاب کارگران خط و ابنیه فنی راه‌آهن کشور در چهاردهمین روز خود و سکوت مسئولان - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > اعتصاب کارگران خط و ابنیه فنی راه‌آهن کشور در چهاردهمین روز خود و سکوت مسئولان

اعتصاب کارگران خط و ابنیه فنی راه‌آهن کشور در چهاردهمین روز خود و سکوت مسئولان

اعتصاب کارگران
ایران ـ کارگری

اعتصاب کارگران خط و ابنیه فنی راه‌آهن کشور در چهاردهمین روز خود و سکوت مسئولان

بر پایه گزارش دریافتی، اعتصاب کارگران خط و ابنیه فنی راه‌آهن کشور که از روز جمعه ۲۹ تیرماه ۱۳۹۷ شروع شده است، همچنان ادامه دارد و امروز پنجشنبه وارد چهاردهمین روز خود شد. این گزارش حاکی است که صدها کارگر پیمانی معترض شرکت خدمات مهندسی خط و ابنیه فنی راه‌آهن کشور از ۱۴ روز پیش در اعتراض به عدم دریافت حقوق‌شان، دست از کار کشیده و به اعتصاب روی‌ آوردند.

کارگران اعتصابی شرکت خدمات مهندسی خط و ابنیه فنی راه‌ آهن کشور که تحت مدیریت شرکت پیمانکاری «تراورس» فعالیت دارند، از روز جمعه تاکنون در اعتراض به دریافت نکردن حقوق معوقه ۴ ماهه خود وارد اعتصاب شده‌اند. آنها پایان اعتراض خود را به دریافت معوقات مزدی‌شان مشروط کرده‌اند.

یادآوری می‌شود که تعداد کارگران شاغل در خطوط ابنیه راه‌‌آهن مناطق مختلف کشور، بالغ بر ۷هزار کارگر رسمی و قراردادی گزارش شده است. دلیل دیگر اعتراض کارگران شرکت کننده در این اعتصاب، جدا از مطالبات مزدی، مربوط به پرداخت نشدن حق بیمه از جانب کارفرما به سازمان تامین اجتماعی است که مشکلات زیادی را برای این کارگران ایجاد کرده است.

کارگران شرکت خدمات مهندسی خط و ابنیه فنی راه‌‌آهن کشور می‌گویند که علی‌رغم ادامه دو هفته‌ای اعتصاب‌شان، تا این لحظه از جانب مدیریت شرکت و مسئولان استانی، هیچ پاسخ مشخصی به خواسته‌های آنان داده نشده، درنتیجه اعتراض کارگران ادامه یافته است.

بیشتر بخوانید: تجمع اعتراضی چهارروزه کارگران تراورس در اعتراض به بی‌تفاوتی در قبال مطالبات‌شان

به ادعای کارگران، همه مسئولان بویژه مسئولان استان و شهرستانی از موضوع اعتصاب کارگران نواحی مختلف خطوط ابنیه فنی باخبرند، اما هیچ توجهی به مطالبات کارگران ندارند. بی‌توجه‌ای نسبت به خواست‌های کارگران شرکت خدمات مهندسی خط و ابنیه فنی راه‌آهن باعث نشده که کارگران از حقوق خود کوتاه بیایند. آنها می‌گویند که تا رسیدن به مطالبات‌شان، اعتراض خود را در قالب اعتصاب ادامه خواهند داد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment