ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > اعتصاب و اعتراضات کارگری؛ پرداخت بخشی از معوقات مزدی کارگران آذرآب و هپکو

اعتصاب و اعتراضات کارگری؛ پرداخت بخشی از معوقات مزدی کارگران آذرآب و هپکو

اعتصاب اعتراضات هپگو آذرٰآب

 ایران – اعتراضات کارگری

پرداخت بخشی از معوقات مزدی کارگران آذرآب و هپکوی اراک به دنبال هفته‌ها اعتصاب

بدنبال هفته‌ها اعتصاب و اعتراض یکپارچه و مستمر کارگران زحمتکش کارخانه آذرآب و شرکت هپکوی اراک بخشی از معوقات مزدی آنان پرداخت شد.

محمود زمانی قمی استاندار استان مرکزی: ۱۷ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان از این مبلغ به حساب كارگران آذرآب و ۷ میلیارد تومان به حساب كارگران هیپكو واریز شده است

پس از هفته ها اعتصاب و اعتراض مستمر کارگران زحمتکش کارخانه آذرآب و شرکت هپکوی اراک و بدنبال یورش وحشیانه نیروی انتظامی به تجمع این کارگران در تاریخ سه‌شنبه ۲۸ شهریور که اعتراضات گسترده عمومی را به همراه داشت، بالاخره مقامات با عقب نشینی در مقابل ایستادگی و پایداری یکپارچه کارگران زحمتکش برای مطالبه حقوق معوقه خود، اعلام کردند که بخشی از حقوق معوقه کارگران را می‌پردازند. محمود زمانی قمی استاندار استان مرکزی اعلام داشت :

در همین رابطه  روز پنجشنبه ۶ مهر ۹۶ محمود زمانی قمی استاندار استان مركزی گفت, معوقات مزدی كارگران آذرآب و هیپكو به مبلغ ۲۵ میلیارد تومان به حساب آنان واریز شده است. وی افزود ۱۷ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان از این مبلغ به حساب كارگران آذرآب و ۷ میلیارد تومان به حساب كارگران هیپكو واریز شده است. وی با بیان اینكه تقریبا با كارگران آذرآب تسویه حساب شده, تصریح كرد, بخشی از مطالبات مزدی كاركنان هیپكو باقی مانده كه در روزهای آینده پرداخت میشود.

قابل ذکر اینکه در این خصوص هنوز خبر مستقلی از سوی کارگران زحمتکش این دوکارخانه دریافت نکرده‌ایم.

تجمع خیاطان و پارچه‌فروشان یزد در مقابل استانداری

اعتراض خیاطان و پارچه فروشان یزد به عملکرد پلیس مبارزه با قاچاق

اعتصاب اعتراضات هپگو آذرٰآب

‌به گزارش خبرگزاریها در یزد، صبح دو‌شنبه۱۰مهرماه۹۶ جمعی از خیاطان و پارچه‌فروشان که مقادیری پارچه با فاکتور رسمی از بازار تهران خریداری و کالای آنها در باربری یزد توسط پلیس مبارزه با قاچاق توقیف شده است، در اعتراض به نحوه برخورد پلیس در اين باره، مقابل استانداری یزد تجمع کردند .

معترضان که عموماً از کسبه و خیاطان یزد هستند و تعداد آنها به 31نفر می‌رسد به توقیف محموله خود و همچنین طولانی شدن پروسه رسیدگی و دادرسی پرونده‌ها و عدم توجه مسئولانن ذیربط به فاکتورهای معتبر که مبدا کالای خریداری شده را مشخص می‌کند، اعتراض دارند .

قابل ذکر این که اخیراً اقدامات پلیس مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان در رابطه با توقیف کالاهایی که از بازار تهران خریداری و برای عرضه به یزد منتقل می‌شود، باعث ایجاد موجی از نارضایتی در استان شده است.

کارگران بیکارشده و طلبکارکارخانه آساک دوچرخ تجمع اعتراضی برگزار کردند

 

اعتصاب اعتراضات هپگو آذرٰآب

صبح روز دوشنبه۱۰مهرماه۹۶ کارگران بیکارشده و طلبکارکارخانه آساک دوچرخ در اعتراض به پرداخت نشدن معوقات خود همزمان با بازدید مقامات از این کارخانه  تجمع کردند.

 به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment