ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > اعتصاب مجدد کارگران نیشکر هفت‌تپه در اعتراض به معوقات مزدی و سکوت مسئولان

اعتصاب مجدد کارگران نیشکر هفت‌تپه در اعتراض به معوقات مزدی و سکوت مسئولان

اعتصاب مجدد کارگران
ایران – کارگری

اعتصاب مجدد کارگران نیشکر هفت‌تپه در اعتراض به معوقات مزدی و سکوت مسئولان

اعتصاب مجدد کارگران نیشکر هفت‌تپه، امروز صبح شنبه ۲۷ مردادماه ۱۳۹۷، در اعتراض به تقسیم زمینها و سکوت مسئولان و عدم پرداخت حقوق معوقه خود در مقابل دفتر مدیریت این شرکت، در یک تجمع اعتراضی آغاز شد.

براساس گزارش مندرج در کانال اتحادیه‌ آزاد کارگران ایران و به نقل از کارگران نیشکر هفت‌‌تپه، در چند روز گذشته وقتی این کارگران زحمتکش برای تمدید اعتبار دفترچه‌های بیمه خود به تامین اجتماعی مراجعه می‌کنند، مشاهده می‌کنند که اسم کارفرما در دفترچه‌های آنان به نام پیمانکار ( شرکت هورآذر خوزستان) درج شده است؛ در نتیجه، همین موضوع، موجب خشم زیاد کارگران نیشکر هفت‌تپه شده است.

اظهار منابع خبری کارگری حاکی است که آنها این پیمانکار را نمی‌شناسند و بدون اطلاع کارگران این کار صورت گرفته است. از سوی دیگر مسئله تفکیک زمین‌ها، کماکان باعث نگرانی کارگران شده است. کارگران نیشکر هفت‌تپه از شروع سال جدید فقط دو ماه حقوق خود را دریافت کرده‌اند. کارگران بازنشسته شرکت نیشکر هفت‌تپه نیز امروز در اعتراض به عدم پرداخت سنواتشان در مقابل درب اصلی شرکت، دست به تجمع اعتراضی زدند. تا کنون هیچ مسئولی پاسخ اعتراض کارگران را نداده است.

پیام گروهی از کارگران نیشکر هفت‌تپه از تجمع مقابل دفتر مدیریت این شرکت

شماری از شرکت‌کنندگان در اعتصاب مجدد کارگران نیشکر هفت‌تپه در پیامی اعلام کرده‌اند که «الان همه قسمت‌های شرکت دراعتصاب سراسری هستند.» آنها در پیام خود علت ورود کارگران به این اعتصاب را سرپیچی پیمانکار از تن دادن به بیمه کارگران و تقسیم زمین‌ها « شامل قسمت‌های ۷۰۰ ،۸۰۰ ، ۹۰۰ » دانسته‌اند.

کارگران در پیام‌شان با یادآوری تحصن همه پرسنل جلو درب مدیریت شرکت، عدم پاسخگویی مدیریت را خاطرنشان کرده‌اند. آنها اسدبیگی مدیرعامل شرکت نیشکر هفت‌تپه که به بیان آنها هم‌اکنون در خارج به سر می‌برد را خطاب قرار داده‌ و تهدید به اخراج کرده‌اند. در این پیام ضمن اعلام اینکه اداره شرکت باید به روال سابق خود برگردد، اعتراض خود را نسبت به گماشتن رئیس جدیدی از یگان امداد برای حراست را ابراز داشته‌اند.

بیشتر بخوانید:
اعتصاب در هفت تپه ؛ سخنرانی اسماعیل بخشی نماینده کارگران هفت تپه ۲۷مرداد – کلیپ
اعتصاب کارگران نیشکر هفت‌تپه در سومین روز خود، متحد و پرقدرت

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment