ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > اعتصاب غذا و داروی آرش صادقی در اعتراض به ضرب و شتم و انتقال گلرخ ایرایی

اعتصاب غذا و داروی آرش صادقی در اعتراض به ضرب و شتم و انتقال گلرخ ایرایی

اعتصاب غذا آرش صادقی
ایران – اجتماعی

اعتصاب غذا و داروی آرش صادقی در اعتراض به  ضرب و شتم و انتقال گلرخ ایرایی

زندانی سیاسی آرش صادقی، در زندان رجایی شهر، روز جمعه ششم بهمن‌ماه در اعتراض به ضرب و شتم و انتقال گلرخ ایرایی به زندان قرچک اعلام اعتصاب غذا و دارو کرده است.

این اعتصاب غذا توسط آقای آرش صادقی در اعتراض به ضرب و شتم همسرش، گلرخ ایرایی، در بند ۲-الف اوین و انتقال غیرقانونی وی به زندان قرچک صورت گرفته است.
زندانی سیاسی آرش صادقی، به دلیل محرومیت از حق درمان به بیماری‌های حاد جسمی مبتلا است و اعتصاب غذا و دارو می‌تواند وضعیت وی را بحرانی‌تر سازد.

یادآوری می‌شود که گلرخ ایرایی به همراه آتنا دائمی، روز چهارم بهمن‌ماه، برای بازجویی به بند دوالف سپاه اوین منتقل و به دلیل خودداری از پاسخگویی به بازجویی همراه با ضرب و شتم به زندان قرچک ورامین تبعید شد.
منابع مطلع گفتند که در بند ۲-الف پنج مرد با اسلحه این دو زندانی را مورد ضرب و شتم قرار داده‌اند.

به همراه شماری از زندانیان، آرش صادقی نیز ۲۶ مهرماه پس از یک سال و چهار ماه نگهداری در زندان اوین در پی یورش نیروهای امنیتی به ۳۵۰، به زندان رجایی شهر تبعید شدند.
آرش صادقی در آبان ماه سال گذشته نیز در اعتراض به نقض مکرر قانون در روند پرونده خود و همسرش گلرخ ایرایی و همچنین بازداشت همسرش دست به اعتصاب غذا زد.

پس از ۷۲ روز اعتصاب غذا توسط آرش صادقی و فشارهای بین‌المللی مقامات قضایی اعلام کردند که همسرش، گلرخ ایرایی، آزاد و خود او برای درمان به بیمارستان منتقل خواهد شد؛ ولی علاوه بر عملی نشدن وعده درمان این زندانی سیاسی، همسر وی نیز پس از ۱۹ روز آزادی موقت از سوی مأموران سپاه ثارالله مجدداً بازداشت شد.

زندانی سیاسی آرش صادقی نزدیک به یک سال است که از رسیدگی درمانی محروم مانده و مقامات امنیتی از بستری شدن وی در بیمارستان خودداری می کنند؛ این اقدامات مسئولین و ضابطین سپاه در حالی صورت گرفته است که به دلیل عوارض ناشی از اعتصاب غذا  طولانی‌ مدت، خطر مرگ این زندانی سیاسی را تهدید می‌کند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment