ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > اعتصاب غذای ۴۳ کارگر معدن زغال‌سنگ البرز غربی

اعتصاب غذای ۴۳ کارگر معدن زغال‌سنگ البرز غربی

اعتصاب کارگران معدن البرز غربی
ایران – کارگری

 اعتصاب غذای ۴۳ کارگر معدن زغال‌سنگ البرز غربی

روز سه شنبه۲۳ آبان ماه ۹۶ در واکنش به تشدید فشار کارفرمای شرکت طرح و توسعه معادن زغال‌سنگ طبس بر ۴۳ کارگر معدن زغال سنگ البرز غربی برای تسویه حساب و تبدیل وضعیت استخدامی آنها، این کارگران دست به اعتصاب غذای جمعی زدند.

این کارگران  که در استخدام رسمی هستند از حدود سه سال پیش که فعالیت معدن زغال‌سنگ البرز غربی متوقف شده است از استان گیلان به استان خراسان جنوبی منتقل شده‌اند.

کارگران یاد شده که به صورت رسمی در استخدام معدن البرز غربی مشغول کار بوده اند برای سپری کردن ایامی که تا زمان بازنشستگی آنها باقیمانده است به شرکت پرورده منتقل و به فعالیت هایی همچون امور فضای سبز، نگهبانی و خدماتی مشغول شدند.
اکنون پس از گذشت سه سال از این جابجایی کارگران یاد شده از اعمال فشارهای کارفرمای جدید خود برای تبدیل وضعیت استخدامی انتقاد می کنند.
این کارگران که تا رسیدن به شرایط بازنشستگی تنها یکی، دو سال فاصله دارند، در توضیح علت این مخالفت افزودند: دلیل اصلی مخالفت ما ۴۳ کارگری که به دلیل نبود امنیت شغلی، تاکنون با پیشنهاد مدیران شرکت طرح توسعه معادن زغال سنگ طبس برای تسویه حساب و امضا قرارداد پیمانکاری مخالفت کرده ایم، این است که می دانیم که در قرارداد پیمانکاری هیچ ضمانتی برای استمرار رابطه کاری و دریافت مزایای انگیزشی وجود ندارد.

کارگران معدن زغال سنگ البرز غربی می‌گویند در روزهای اخیر فشارهای کارفرما برای انجام تسویه حساب و انعقاد قرارداد پیمانکار افزایش یافته است و در نتیجه این کارگران تصمیم گرفته‌اند تا به نشانه اعتراض از خوردن غذا خودداری کنند.
کارگران افزودند: به دلیل همین مخالفت با تبدیل وضعیت استخدامی، از طرف عوامل کارفرما تحت فشار قرار گرفته‌اند و برخی از مزایای شغلی که تاکنون به آنها پرداخت می‌شده است بی‌دلیل متوقف شده است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment