ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > اعتصاب غذای مجدد محمد نظری یکی از باسابقه‌ترین زندانیان سیاسی در زندان ارومیه

اعتصاب غذای مجدد محمد نظری یکی از باسابقه‌ترین زندانیان سیاسی در زندان ارومیه

اعتصاب غذای محمد نظری
ایران – اجتماعی

اعتصاب غذای مجدد محمد نظری در زندان ارومیه

یکی از باسابقه‌ترین زندانیان سیاسی ایران محمد نظری،مجددا به اعتصاب غذا روی آورد.
گزارش رسیده حاکیست که ، روز جمعه سوم آذرماه، محمد نظری، زندانی سیاسی در اعتراض به “عدم رسیدگی پزشکی” به اعتصاب غذا دست زده است. پزشکان بهداری زندان ارومیه پس از معاینه این زندانی سیاسی اعلام کردند که وی باید به دلیل بیماری کلیوی به صورت اورژانسی در بیمارستان خارج از زندان بستری و مورد عمل جراحی قرار بگیرد.
بر اساس اعلام یک منبع آگاه: “علیرغم توصیه پزشکان ، تاکنون مسئولین زندان ارومیه اقدامی جهت عمل جراحی محمد نظری در خارج از زندان، انجام نداده‌اند.”
این زندانی سیاسی به دلیل اعتصاب غذای ٩٩ روزه در زندان رجایی‌شهر کرج وضعیت جسمانی وخیمی دارد. محمد نظری بیست و چهارم آبان‌ماه به‌همراه دو زندانی سیاسی دیگر کُرد از زندان رجایی‌شهر کرج به زندان ارومیه منتقل گردیده است.
محمد نظری، زندانی سیاسی کُرد اهل شاهین‌دژ روز نهم خردادماه ٧٣ به اتهام “هواداری و تبلیغ برای احزاب کُرد اپوزیسیون حکومت ایران” از سوی مأموران امنیتی سپاه ابوذر شهر بوکان بازداشت و در دادگاه بدون حضور وکیل و به ریاست قاضی جلیل‌زاده، رئیس دادگاه انقلاب ارومیه به اعدام محکوم شد.
حکم این شهروند کُرد سرانجام در سال ٧٨ با یک درجه تخفیف به زندان ابد کاهش یافت و از آن زمان تاکنون در زندان‌های ارومیه و رجایی‌شهر کرج محبوس و از هرگونه اعطای مرخصی محروم گشته است. این زندانی سیاسی، روز یکشنبه چهاردهم آبان‌ماه، بنا به درخواست محمد حسین آقاسی، وکیل پرونده خود به اعتصاب غذای ٩٩ روزه خود پایان داد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment