ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > « اعتصاب غذای مجدد » سهیل عربی در اعتراض به ضرب و شتم و انتقال آتنا دائمی و گلرخ ایرایی + کلیپ صوتی

« اعتصاب غذای مجدد » سهیل عربی در اعتراض به ضرب و شتم و انتقال آتنا دائمی و گلرخ ایرایی + کلیپ صوتی

سهیل عربی
ایران – اجتماعی

« اعتصاب غذای مجدد » سهیل عربی در اعتراض به ضرب و شتم  و انتقال آتنا دائمی و گلرخ ایرایی + کلیپ صوتی

زندانی سیاسی سهیل عربی ، در اعتراض به ضرب و شتم فعالان مدنی زندانی آتنا دائمی و گلرخ ایرایی، بار دیگر دست به اعتصاب غذا زده است.

آقای سهیل عربی به ‌خاطر نوشتن مطالبی انتقادی در صفحه فیس بوک خود، ابتدا به حکم مراجع قضایی به «سب النبی» متهم و به اعدام محکوم شد ولی بعداٌ حکم وی به ۷ سال زندان تقلیل یافت.

روز چهارشنبه ۴ بهمن ماه آتنا دائمی و گلرخ ایرایی که از فعالان حقوق بشر هستند، با ضرب و شتم به زندان قرچک ورامین منتقل شدند.
خانم فرنگیس مظلوم مادر سهیل عربی ، جمعه شب در گفت‌وگو با رادیو فردا اعتصاب غذای مجدد فرزندش را تأیید کرد.
زندانی سیاسی سهیل عربی در پیامی که از زندان اوین در همبستگی با آتنا دائمی و گلرخ ایرایی فرستاده خواهان آزادی زندانیان سیاسی شده است.

کلیپ صوتی پیام سهیل عربی از داخل زندان:
متن پیام سهیل عربی از داخل زندان:

 « مرده‌اند از بیم یاران، نامداران را چه شد.

دو تن از یارانمان که جرمشان انسان دوستی و دفاع از حقوق مردمشان است را با ضرب و شتم به شکنجه‌گاه قرچک انتقال داده‌اند آنگاه که گفتم کمترین کار برای قدردانی از انسان‌هایی که از خود گذشته اند تا جامعه شان را نجات دهند و کنون محبوسند شکستن درهای زندان است بسیاری مرا مورد تمسخر قرار دادند و دیوانه خطابم کردند اما روی سخن این دیوانه با شما جماعت عاقل که خردمندی را در بی‌تفاوتی و سکوت در برابر جنایتکاران میدانید این است: برای گلرخ ها و آتناها چه می‌کنید؟

یک طوفان توییتری و چند روز هیاهو در اینترنت و چند روز عجب ای وای گفتن و سپس فراموشی. من اما برای انسان‌هایی که از خود گذشتند تا ما را بیدار کنند جانم را می‌دهم. دردا که کنون در زندانم و راهی به جز اعتصاب غذا برای اعتراض به شکنجه‌گران و جلادها ندارم و تا زمانی که یارانم را از آن شکنجه‌گاه رها نکنند به اعتصاب خود پایان نخواهم داد.

تنها یک بار زندگی می‌کنیم و هیچ تهدید و شکنجه‌ای نباید ما را از خوب زیستن بهراساند. با خشم و جدل زیستم و به هنگامی که قاضیان اثبات آن را که در عدالت ایشان شائبه یا اشتباه نیست انسانیت را محکوم می‌کردند و امیران نمایش قدرت را شمشیر بر گردن محکوم می‌زدند محتضر را سر بر زانوی خویش نهادم و من ایستاده‌ام با دست هایی بسته.
به امید آزادی آرش، گلرخ، آتنا و تمام یارانمان و بیدار شدن یاران مدعی. »

زندانی سیاسی سهیل عربی در آبان ماه سال ۱۳۹۲ به همراه همسرش دستگیر شد. همسر او بعدا با قید ضمانت آزاد گردید.
در دادگاه تجدید نظر سهیل عربی که اهانت به مقدسات اسلامی از جمله اتهامات او بود به ۹۰ ماه زندان و دو سال تحقیقات مذهبی برای اثبات پشیمانی و نجات از حکم اعدام محکوم شده‌ است.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment