ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > اعتصاب غذای رامین حسین‌پناهی با دوختن لب‌های خود و انتقال وی به مکانی نامعلوم

اعتصاب غذای رامین حسین‌پناهی با دوختن لب‌های خود و انتقال وی به مکانی نامعلوم

اعتصاب غذای رامین حسین‌پناهی
ایران ـ اجتماعی

اعتصاب غذای رامین حسین‌پناهی با دوختن لب‌های خود و انتقال وی به مکانی نامعلوم

بنا به گزارش منابع خبری، رامین حسین‌پناهی اعتصاب غذا کرده است. خبر اعتصاب غذای رامین حسین‌پناهی در شرایطی رسانه‌ای می‌شود که متعاقبا گزارش شده است وی از روز یکشنبه ۴ شهریورماه توسط ماموران امنیتی از زندان رجایی‌شهر خارج شده و اطلاعی از وضعیت او در دست نیست.

این زندانی سیاسی محکوم به اعدام که در شامگاه ۲۲ مردادماه ۱۳۹۷ از زندان سنندج بیرون برده شد، بعدها مشخص شد که به زندان رجایی‌شهر منتقل شده است. او در اعتراض به نقض حقوق قانونی و حکم صادره علیه خود با دوختن لب‌هایش دست به اعتصاب غذا زده است.

روز دوشنبه ۵ شهریورماه ۱۳۹۷، وکلای این زندانی با صدور اطلاعیه‌ای ضمن اعلام خبر اعتصاب غذای رامین حسین‌پناهی و تشریح دلایل اعتصاب غذای او، از مسئولان قضایی درخواست کردند تا موانع موجود در برخورداری وی از کلیه حقوق قانونی‌اش برطرف شود تا او نیز بتواند مانند سایر زندانیان از فرصت‌های قانونی موجود در اعتراض به حکم و عفو برخوردار شود.

متن بیانیه منتشره از سوی حسن احمدی‌نیاز، یکی از وکلای رامین حسین‌پناهی:

“در شرایطی که متاسفانه کلیه راه‌های ارتباطی موکل، رامین حسین‌پناهی، به بیرون از زندان قطع شده است، اخبار واصله به خانواده و وکلای این زندانی حکایت از این دارد که رامین حسین‌پناهی که بصورت ناگهانی و غیر قانونی به زندان رجائی‌شهر کرج منتقل شده است، به دلایل زیر:

١- محرومیت از حقوق قانونی خود، از جمله خدمات درمانی بیرون از زندان که به تایید مقامات بهداری زندان مرکزی سنندج رسیده است.
٢- قطع غیرقانونی ارتباط تلفنی با خانواده و وکلایش و ممانعت از ملاقات.
٣- محرومیّت از حقوق مساوی با سایر زندانیان و عدم ارائه خدمات داخل زندان.
۴- غیرقانونی و غیرعادلانه دانستن حکم صادره و ضرورت رسیدگی مجدد به اتهامات انتسابی در چارچوب راهکارهای قانونی.

لبان خود را دوخته و دست به اعتصاب غذا زده است و حسب اعلام تا زمان برآورده شدن درخواست‌های قانونی‌اش به اعتصاب غذای خود ادامه خواهد داد. ضمن اینکه طبق اخبار واصله به خانواده موکل، نامبرده از شامگاه چهارم شهریورماه توسط ماموران از زندان رجائی‌شهر خارج کرده و هیچ اطلاعی از وضعیت و شرایط وی برای وکلا و خانواده وجود ندارد.

اینجانبان بعنوان وکلای رامین حسین پناهی با تاکید چند باره بر غیرقانونی بودن انتقال نامبرده به زندان رجائی شهر، از کلیه مقامات قانونی و مسئول درخواست می‌نماییم موانع موجود در برخورداری نامبرده از کلیه حقوق قانونی را برطرف نمایند و تمهیداتی فراهم گردد تا در پرتو رسیدگی عادلانه و قانونی حکم شایسته و عادلانه صادر شود.

شرایط موجود بیم اجرای حکم را در روزهای آتی بیش از پیش کرده و این در حالیست که با توجه به در جریان بودن رسیدگی به درخواست‌های تقدیمی به مراجع صالحه از جمله اعاده دادرسی موضوع مواد ۴٧٧ و ۴٧۴ قانون آئین دادرسی کیفری و درخواست عفو که تمامی این موارد ملازمه قطعی و منطقی با توقف اجرای حکم دارد، ضروری است از اجرای حکم خودداری گردیده و فرصت‌های قانونی موجود در اعتراض به حکم و یا برخورداری از عفو مانند هر زندانی و محکوم دیگری برای رامین حسین‌پناهی نیز فراهم گردد.

مازیار طاطائی، حسین احمدی‌نیاز، عثمان مزیّن / دوشنبه ۵ شهریور ۹۷»

بیشتر بخوانید: رامین حسین‌پناهی ، زندانی سیاسی به زندان رجایی‌شهر منتقل شد؛ اطلاعیه وکلا

در ادامه خبر اعتصاب غذای رامین حسین‌پناهی لازم به یادآوری است که او در تاریخ ۲۶ دی‌ماه ۱۳۹۶ در شعبه اول دادگاه انقلاب سنندج به اتهام “اقدام علیه امنیت ملی از طریق بغی” محاکمه و به اعدام محکوم شد، حکم اعدام این زندانی سیاسی اواخر فروردین‌ماه سال جاری توسط دیوان عالی کشور نیز تائید و سپس به واحد اجرای احکام ابلاغ شد. همچنین حسین احمدی‌نیاز وکیل مدافع رامین حسین‌پناهی در خردادماه امسال از رد درخواست اعاده دادرسی این زندانی محکوم به اعدام خبر داده بود.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment