ایران کارگر > اخبار > اخبار اجتماعی > اعتصاب غذای خشک زندانیان سیاسی آتنا دائمی و گلرخ ابراهیمی ایرایی

اعتصاب غذای خشک زندانیان سیاسی آتنا دائمی و گلرخ ابراهیمی ایرایی

اعتصاب غذا آتنا دائمی و گلرخ ایرایی
ایران – اجتماعی

اعتصاب غذای خشک زندانیان سیاسی آتنا دائمی و گلرخ ابراهیمی ایرایی

زندانیان سیاسی آتنا دائمی و گلرخ ابراهیمی ایرایی از صبح امروز ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ اعتصاب غذای خشک خود را آغاز کردند.  ؛ آتنا دائمی و گلرخ ایرایی طبق اعلام قبلی در اعتراض به عدم انتقالشان به زندان اوین اعتصاب غذای خشک خود را آغاز کردند.

خانمها آتنا دائمی و گلرخ ایرایی دو زندانی سیاسی، در اعتراض به «انتقال غیر قانونی» خود از زندان اوین به زندان قرچک، از روز شنبه ۱۴ بهمن دست به اعتصاب غذا زده بودند. چرا که زندان قرچک ورامین محل نگهداری زندانیان عمومی و معمولی است و نه سیاسی.
قبل از شروع اعتصاب غذا این دو زندانی سیاسی با انتشار نامه‌ای، ۱۰ روز به مسئولین قضایی فرصت داده بودند تا آنها را به زندان اوین بازگردانند.

وب سایت هرانا دلیل انتقال این دو زندانی سیاسی به زندان قرچک را که توسط ۵ مأمور مرد و همراه با ضرب و شتم انجام شد، «خودداری از پاسخ به دادن بازجویی در رابطه با پرونده جدیدشان» ذکر کرده بود.

در واقعه‌ای دیگر، زندانی سیاسی سهیل عربی که در زندان اوین بدلیل اعتراض نسبت به انتقال زندانیان سیاسی آتنا دائمی و گلرخ ایرایی به زندان قرچک اوین، دست به اعتصاب غذا زده بود، با بدرفتاری و ضرب و شتم توسط مأموران امنیتی زندان اوین به زندان بزرگ تهران منتقل شد.

آتنا دائمی و گلرخ ایرایی همزمان با شروع اعتصاب غذای تر در روز شنبه ۱۴ بهمن، در نامه‌ای که منتشر نمودند تهدید کردند در صورتی که تا یک هفته دیگر به زندان اوین بازگردانده نشوند و سهیل عربی نیز به بند سابق خود در زندان اوین بازگردانده نشود، از روز ۲۱ بهمن ماه ۱۳۹۶ اعتصاب غذای خشک خواهند کرد.
در روزهای گذشته هر دو زندانی اجازه وصل سرم نداده اند.
آتنا دائمی و گلرخ ایرایی پیش از این اعلام کرده بودند که مسئولین بدون هیچ دلیلی و توضیحی با ضرب و شتم آنها را به زندان قرچک تبعید کردند و باید بخاطراین کار غیرقانونی خودشان پاسخگو باشند.
آنها مسئولیت جانشان را بر عهده دادستان٬ دولت آبادی و حاج مرادی دادیار ناظر بر زندانها دانستند.
بنابراین از امروز شنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۶ این دو زندانی براساس اعلام قبلی خود وارد اعتصاب غذای خشک شدند.

«ایران کارگر» ضمن محکوم کردن انتقال غیرقابل توجیه و وحشیانه این زندانیان به زندان قرچک ورامین از همه فعالین مدنی و فعالین حقوق بشر می‌خواهد تا با دست زدن به هر اقدام ممکن به یاری این دو زندانی برخاسته، مقامات قضایی را مجبور به تن دادن به خواسته برحق این زندانیان سیاسی کنند  و نگذارند تا این رفتار ظالمانه ادامه یابد و  جان این عزیزان به‌خطر بیفتد.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment