اعتصاب صدها کارگر پالایشگاه ستاره خلیج فارس - ایران کارگر
ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > اعتصاب صدها کارگر پالایشگاه ستاره خلیج فارس

اعتصاب صدها کارگر پالایشگاه ستاره خلیج فارس

اعتصاب

روز دوشنبه ۳ مهرماه ۹۶ دهها تن از کارگران پیمانکار راه ‌انداز نفت ستاره خلیج فارس شرکت اویکو و رانندگان سرویس ایاب و ذهاب در اعتراض به عدم پرداخت ماه‌ها حقوق و نداشتن امنیت شغلی دست از کار کشیده و اقدام به برگزاری یک تجمع اعتراضی کردند.

این رانندگان سرویس ایاب و ذهاب به نشانه اعتراض به دلیل تاخیر در پرداخت حقوق چند ماهه خود؛ روز دوشنبه سوم مهر ماه کارگران را به شرکت نبرده و این نیروها با هزینه شخصی به شرکت رفتند.

یک کارگر پیمانکاری پالایشگاه ستاره خلیج فارس در این خصوص می گوید: ما از نیروهای قراردادی این شرکت هستیم و قریب به دو سال در این شرکت مشغول به کار هستیم که هر سه ماه یکبار قراردادها تمدید می کنند و در واقع تضمین شغلی نداریم.

کارگر دیگری از کارگران پیمانکار راه انداز نفت ستاره خلیج فارس شرکت اویکو می گوید: در سال جاری چندین ماه این شرکت با تاخیر حقوق کارگران را پرداخت می کند.

او اضافه می کند: با توجه به بالا بودن هزینه زندگی، این حقوق کارگری که با تاخیر هم پرداخت می کنند کفاف زندگی متاهلی با یک بچه را نمی دهد و در واقع ما پایین ترین حقوق را در این شرکت دریافت می کنیم.

او اضافه می کند: ما از نیروهای قراردادی این شرکت هستیم و قریب به دوسال در این شرکت مشغول به کار هستیم که هر سه ماه یکبار قراردادها تمدید می کنند و در واقع تضمین شغلی نداریم.

او در ادامه می گوید: ما در مهرماه سال 94 که شرکت فولاد صبا درخواست جذب نیرو کرده بود در آزمون شرکت کردیم و یک سال بعد مجدد تست گرفتند اما تاکنون خبری از نتایج نیامده است و حتی به استانداری هم مراجعه کردیم اما کسی جوابگو نیست.

او خاطر نشان می کند: هزاران نفر با پارتی و بدون آزمون به سرکار می روند اما ما که در آزمون شرکت کردیم کسی جوابگوی نتایج ما نیست و از مسئولان ارشد استان خواستار پیگیری این موضوع هستیم.

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment