ایران کارگر > اخبار > اخبار کارگری > اعتصاب سراسری کارگران نیشکر هفت تپه در دومین روز + کلیپ

اعتصاب سراسری کارگران نیشکر هفت تپه در دومین روز + کلیپ

اعتصاب کارگران هفت تپه
ایران – کارگری

اعتصاب سراسری کارگران نیشکر هفت تپه در دومین روز +  کلیپ

در ادامه اعتصاب و اعتراض روز سه‌شنبه کارگران نیشکر هفت تپه و عدم پاسخگویی مسئولین این شرکت، امروز چهارشنبه 8 فروردین ماه از صبح زود، ابتدا کارگران بخش های کشاورزی دست به اعتصاب زده و در محوطه شرکت تجمع کردند و سپس کارگران قسمتهای مختلف شرکت نیشکر هفت تپه به این معترضین پیوستند.

کارگران معترض وقتی دیدند که هیچ مدیر و مسئولی برای پاسخگویی به اعتراض آنان وجود ندارد همگی به سمت کوی ایلام در هفت تپه‌ی بالا (محله مسکونی مهندسین شرکت) حرکت کردند.
هنگام ورود کارگران خشمگین نیشکر هفت‌تپه با حراست شهرک درگیر شدند و پس از عبور از حراست به سمت منازل مسکونی رستمی و اسد بیگی و دیگر مهندسین شرکت به حرکت خود ادامه دادند.

در این هنگام نیروهای بادیگارد رستمی و اسدبیگی و مهندسین شروع به درگیر شدن با کارگران کردند و یکی از آنان که قابل شناسایی توسط کارگران بود، شروع به تیراندازی کرد.
اما کارگران عقب ننشستند و خشمگین‌تر از پیش با این نیروها درگیر و به سمت منازل هجوم آوردند و باعث فرار آنها و مسئولین کوی ایلام شدند.
بر اساس گفته کارگران با این همه بیحقوقی تحمیل شده و کار در دمای بالای ۶۰درجه، روی کارگر اسلحه میکشند و به خودشون اجازه ی شلیک گلوله هم میدهند انگار کارگران بردهی آنان هستند

بنابر گزارشات رسیده، امروز کارگران قصد رفتن به سه راه خونساری را داشتند اما بعد از این درگیری و تصادف دو ماشین از کارگران در این مسیر که منجر به زخمی شدن آنان و انتقالشان به بیمارستان گردید به شرکت نیشکر هفت تپه بازگشتند و به اعتصاب خود ادامه دادند.
بر پایه همین گزارش شب گذشته نیز در شیفت بعد از ظهر و شبکار، مدیریت با همکاری نیروی انتظامی سعی در بارگیری شکر موجود در انبار شرکت را داشت که با تجمع بموقع کارگران در مقابل درب انبار شکر و درگیرشدنشان با نیروهای اعزام شده از بارگیری کیسه های شکر ممانعت بعمل آوردند.

به کانال تلگرام ایران کارگر بپیوندید    https://t.me/IranKargar96

مطالب مرتبط

كامنت گذارى

Comment